55-та Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору – в Україні

7 жовтня 2009

Стартувала 55-та асамблея Асоціації Атлантичного Договору. Цього разу найбільш представницький громадський форум з питань міжнародної безпеки проходить в Україні. Понад 300 делегатів з 42 країн приїхало до Києва, щоб обговорити питання безпеки для громадянського суспільства в ХХІ столітті.

Президент Асоціації Карл Ламерс на прес-конференції з нагоди відкриття асамблеї зазначив: «Впродовж останніх років Україна зробила величезні кроки в оновленні своєї політичної системи, зокрема в тому, щоб пройти шлях від пострадянської держави до країни, яка дотримується ідей демократії». Карл Ламерс висловив сподівання, що 55-та Генасамблея ААД зможе підтримати ці зусилля українців, «аби вони й надалі працювали на демократичне майбутнє своєї держави».
Президент Асоціації нагадав усім про події помаранчевої революції і ту хвилю підтримки, яку ця революція зустріла в країнах Заходу. «У мене була можливість приїхати до Києва з делегацією від парламентської асамблеї країн НАТО, – повідомив Карл Лемерс. – Я на власні очі побачив і сам відчув те хвилювання, яке знаменувало початок нової ери. То був визначний момент для мене, коли я провів ніч у наметах разом зі студентами. І мені дуже приємно бути тут знову – відчути той дух дружності і гостинності українців».

Пан Лемерс зазначив, що НАТО – це організація, усі члени якої поділяють спільні цінності. Відтак, Асоціація Атлантичного Договору, яка понад 55 років несе по всьому світу інформацію про НАТО, залишається механізмом поєднання цінностей по обидва боки Атлантичного океану з метою розширення кола завдань НАТО.
Карл Ламерс наголосив, що основна мета роботи Асоціації - об'єднати громадські організації на міжнародному рівні. «У цьому нестабільному світі стає дедалі важче представникам громадськості зрозуміти, чим для них є Альянс. ААД вважає своїм покликанням донести громадськості, що таке НАТО і що таке Північноатлантичний договір», - зауважив К.Ламерс.

ААД є головною організацією для 42 атлантичних рад, яка поєднує зусилля цих національних осередків і допомагає громадянському сектору розбудовувати трансатлантичну співпрацю.
«Тут у Києві ми зібралися для того, щоб відзначити цю нашу тривалу традицію, – наголосив Карл Ламерс, – і для того, щоб відновити нашу відданість спільним цілям». Карл Ламерс розповів і про успіхи, якими пишається Асоціація. Це, зокрема, балканська співпраця, яка була встановлена 1994 році, програми дій щодо Косово і Афганістану, успішні зустрічі асамблеї в Стамбулі і Бухаресті. Цьогорічний саміт асамблеї в Стразбурзі, який проходив 2– 4 квітня і зібрав молодих людей з 57 країн світу.

Цього року асамблея виходить з ініціативою провадити діалог у середземноморському регіоні і презентувати день НАТО.
«День НАТО стане ще одним приводом, аби привернути увагу спільноти, насамперед молоді, до цінностей, які поділяють країни Пвнічноатлантичного Альянсу», – наголосив президент Асоціації.


Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк зі свого боку позитивно оцінив заяву глави ААД Карл Ламерс. "Я підтримую ініціативу президента Ламерса заснувати День НАТО і готовий зробити усе від мене залежне, аби такий день святкували в Україні", - наголосив він.
Борис Тарасюк наголосив, що проведення Генеральної асамблеї ААД в Києві важливо не лише для експертного середовища та неурядових організацій, які активно працюють у сфері євроатлантичної інтеграції, але й для всього українського суспільства.В свою чергу Генеральний Секретар ААД Троелс Фролінг додав, що асамблея має насамперед сформувати спільні засади протистояння новим викликам безпеці. «У сьогоднішньому глобалізованому світі вже майже зникли проблеми, що були притаманні холодній війні, але з'являється багато нових, як то зміна клімату, екологічні, етнічні проблеми. Вони формують нову модель викликів безпеці. У кожному національному осередку ви знайдете різні точки зору, як боротися з цими викликами, що пов'язано з традиціями, культурою, історією кожної країни. В ААД ми повинні створити нову модель протистояння цим викликам, яка б задовольняла всі країни», – наголосив Троелс Фролінг. Генеральний секретар повідомив, що на цій асамблеї обговорюватиметься й нова стратегічна концепція НАТО. «Ми говоритимемо про Афганістан, розширення НАТО, про питання енергетики та фінансової безпеки в широкому регіоні Чорного моря, громадську дипломатію, як засіб надання безпеки, нинішню безпеку, і, звісно, про розвиток політичних подій в Україні», – констатував Троелс Фролінг.

Про діяльність Атлантичної ради України розповів її президент Вадим Гречанінов. Він нагадав, що Атлантична рада України була заснована 1995 року. А допомагали її створювати дві крани – Росія та Сполучені Штати Америки. Відтоді Атлантична Рада України активно працює в царині інформування населення України щодо НАТО. І хоч на початку були труднощі, українські євроатлантисти почувалися зовсім самотніми в своїх починаннях, втім нинішні успіхи Атлантичної ради України, й зокрема те, що євроатлантична спільнота доручила їй провести такий відповідальний захід у Києві, свідчить, на думку Вадима Гречанінова, про те, що Україні довіряють.Віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський висловив впевненість, що на 55-й асамблеї українським неурядовим організаціям відкриється широка можливість репрезентувати свій громадський потенціал і, в свою чергу, набути цінного досвіду щодо публічної громадської політики, який представлятимуть 42 країни-учасниці асамблеї.

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору