В УКРІНФОРМі відбулася презентація фільму "Україна в НАТО. Міфи і реальність"

3 квітня 2009

З легкої руки радянських лідерів за НАТО тягнеться шлейф „агресивного військового блоку”. Українців лякають, що вступ до НАТО дорого коштуватиме та й відносини з Росією будуть назавжди зіпсовані.
Документальний фільм „Україна в НАТО – міфи і реальність” – це ще один крок до створення реального образу Організації Північноатлантичного Договору (НАТО), який розвіює міфи і замінює їх фактами.
Зйомки фільму відбувалися в Києві, Севастополі, Ужгороді, а також у словацьких містах Братиславі, Свиднику, Ліптовському  Микулаші. У стрічці використано кадри радянської хроніки, дані соціологічних досліджень. Його героями є відомі експерти, підприємці, військовослужбовці, звичайні громадяни.
Фільм призначений для широкої глядацької аудиторії.

В Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбулася презентація фільму "Україна в НАТО. Міфи і реальність", виготовленого ТОВ „Аналітичний центр „Демократичні ініціативи”. Ідея та фінансування  документальної стрічки належать  Міністерству закордонних справ України.
 

Як зазначив продюсер фільму, директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, цей фільм став іще одним кроком до створення реального образу НАТО, який розвіює міфи і замінює їх фактами. Фільм зроблено в іронічному жанрі. За словами продюсера, протягом фільму автори шукали так званий натовський "чобіт", яким лякали і лякають українців. "Замість чобота ми знайшли сім пар сучасного зручного взуття, в яких ходять натовські солдати, а так званого "чобота" так і не знайшли", - сказав І.Кучерів.

Автор сценарію Юрій Горбань повідомив, що "фільм зроблений дуже просто: є міф і є його спростування". "Ми не використовували ніякої пропаганди, так званого "25 кадру". Наші докази - це не статистичні дані, а живі люди", - сказав він. Зйомки фільму відбувалися у Києві, Севастополі, Ужгороді, а також кількох словацьких містах. У стрічці використано кадри радянської хроніки, результати соцопитувань. Героями фільму стали військовослужбовці, експерти, політики та пересічні громадяни.

Один із героїв фільму, віце-адмірал, командувач Військово-Морськими силами України в 1993-1996 рр. Володимир Безкоровайний зазначив, що фільм розвінчує головні міфи, створені ще за радянських часів. Зокрема, що НАТО - "агресивний військовий блок", вступ до Альянсу коштуватиме дорого українцям, відносини з РФ будуть назавжди зіпсовані, а також про нейтральний статус України. "Ці міфи дуже важко розвіяти, бо в СРСР пропаганда серед населення у період холодної війни проводилася дуже серйозно і стерти її серед того покоління практично неможливо", - зазначив віце-адмірал. За його словами, останнім часом політики все частіше говорять про нейтральний статус. "Цей статус не може гарантувати безпеку Україні. Крім того, Україна фінансово не зможе утримувати свою армію. Бо нейтральний статус коштуватиме нам 12 відсотків від ВВП, що у 25 разів дорожче, ніж вступ до НАТО", - сказав В.Безкоровайний.Присутній на презентації директор Департаменту НАТО МЗС України Михайло Оснач зазначив, що в Україні за останній рік зросла підтримка населенням ідеї вступу до НАТО. "Якщо у квітні-травні 2008 року приєднання до Альянсу підтримували 22 відсотки населення, то, за останніми соціологічними опитуваннями, зараз ця підтримка становить 30-32%", - сказав він. М.Оснач додав, що робота з інформування населення про Альянс триватиме.

 

В свою чергу народний депутат України, Голова підкомітету ВРУ з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко (фракція НУНС) нагадала, що незабаром в Україні розпочнеться президентська виборча кампанія, а відтак антинатовська тематика знову може стати однією з ключових позицій у виборчій кампанії. Саме з 2004 року, коли на цій темі почалося спекулювання заради підвищення рейтингу на виборах, у людей взагалі почалося збайдужіння до теми НАТО і ЄС. Депутат з жалем відзначила, що «навіть колеги по коаліції, себто депутати із фракції БЮТ, сьогодні ведуть дискусію щодо темпів приєднання до НАТО».
Відповідаючи на запитання, чому за період головування нинішнього президента, який є активним євроінтегратором, Україна, навпаки, віддалилася від ЄС і НАТО, Ірина Геращенко зазначила: «Ідеологами євроатлантичної інтеграції України були всі українські президенти, тому що саме вони свого часу сприяли ухваленню відповідного законодавства в парламенті України, а також сам парламент, який ухвалив цей закон. Нонсенс українського політичного життя полягає в тому, що спочатку парламент приймає конституційною більшістю законодавство, яке визначає головний зовнішньополітичний вектор України – її європейську і євроатлантичну інтеграцію, а потім політики закликають суспільство не виконувати його». Депутат навела приклад бездіяльності уряду, який зайняв пасивну, а часом і супротивну до президента, позицію щодо євроатлантичної інтеграції України.
Оцінюючи роботу над фільмом, а також саму стрічку, Ірина Геращенко наголосила, що «дуже добре, аби й надалі у нас було побільше таких неформальних підходів у розповідях про те, що таке НАТО». Депутат висловила побажання якомога більше залучати до такої роботи недержавні організації і повідомила, що незабаром у парламенті в рамках Комітету з питань європейської інтеграції будуть проведені слухання на предмет виконання програми інформування населення про НАТО на 2008-2011 роки. До участі в цих слуханнях будуть запрошені й неурядові громадські організації.

Трансляція фільму "Україна в НАТО. Міфи і реальність" відбудеться у суботу, 4 квітня, на Першому національному телеканалі  о 18:00.

УКРІНФОРМ
Під час обговорення фільму

 

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору