Влада – мовчить, громадянське суспільство – працює

9 жовтня 2009

У Києві триває 55-та Генеральна Асамблея Асоціації Атлантичного Договору, яка об’єднує десятки країн світу і є найбільшим форумом громадських організацій в галузі безпеки, що покликаний поширювати ідеї альянсу серед населення різних держав. Свої думки з приводу цієї події висловлюють її учасники.

Визначною подією для України вважає 55-ту асамблею ААД доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету Ігор Тодоров. "Успіхом є те,- зазначив він, - що наша країна в особі громадських організацій, Асоціації атлантичного договору, Громадської ліги Україна-НАТО, домоглася того, щоб 55-та асамблея відбулася саме тут. Адже такий захід лише вдруге відбувається на теренах колишнього Союзу, і втретє – в країні, яка не є членом НАТО. До речі, ті дві країни, які не були членами НАТО і проводили в себе Генеральну асамблею ААД, вже стали членами Альянсу. Тож така закономірність не може не радувати".
На думку Ігоря Тодорова, коли влада непослідовна щодо дотримання зовнішньополітичного курсу і нічого не робить, аби сприяти поширенню в суспільстві ідей НАТО, то своє слово від імені суспільства мають сказати громадянські проатлантичні організації. «Існує така думка, що Україна, українське суспільство не готове до вступу в НАТО. Але українське суспільство неоднорідне. Та частина, яку представляють тут понад 100 представників громадських організацій зі всієї України, одностайна в тому, що Україна уповні готова стати повноправним членом євроатлантичної спільноти», – зауважив Ігор Тодоров.Віце-президент Атлантичної Ради України Олег Кокошинський наголосив, що проведення Генасамблеї ААД в Києві є визначною подією для країни та її іміджу як міжнародного гравця. "У хорошому сенсі, існує певна конкуренція, аби отримати це право", - зазначив О.Кокошинський. Він підкреслив, що за проведення асамблеї в Україні проголосувала переважна більшість членів ААД, що "свідчить про певну зацікавленість нашою країною з боку світового суспільства".

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО    Сергій Джердж вважає проведення асамблеї в Києві надзвичайною можливістю висловити свою думку щодо бачення майбутнього системи євроатлантичної безпеки та місця в ній України. «Вперше в такому широкому форматі до Києва запрошено представників світової громадськості, які опікуються питаннями безпеки, – пояснив експерт. – Ми змогли донести західним партнерам власні погляди на концепцію євроатлантичної безпеки, показати громадянську позицію в багатьох аспектах» . В багатьох країнах питанням безпеки приділяють увагу саме неурядові організації. Це робиться для того, твердить Сергій Джердж, щоб суспільство зрозуміло, що питання безпеки - це не лише безпека держави в економічному, енергетичному, або, скажімо, інформаційному аспектах. Насправді це поняття дуже широке і стосується кожного громадянина. Ми прагнемо того, щоб це зрозуміли й українські громадяни, щоб у майбутньому громадяни України мали такий самий рівень безпеки, як і громадяни країн-членів НАТО, констатував експерт.


 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору