Україну буде залучено до формування нової стратегічної концепції НАТО

9 жовтня 2009Учасники 55-ї Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного Договору обговорили у Києві нову стратегічну концепцію НАТО. Під час однієї з пленарних сесій експерти виклали власні бачення майбутнього документу з урахуванням усіх зацікавлених сторін, повідомляє УКРІНФОРМ.


"Ми продовжуємо дебати щодо нової стратегічної концепції НАТО, вони проходять публічно і є корисними для союзників по НАТО та наших партнерів", - відзначив Постійний представник  Великої  Британії  в НАТО   Стюард Елдон. За його словами, передусім необхідно визначити межі території, на яку поширюватиметься дія концепції та механізми управління питаннями безпеки. Сьогодні на експертному рівні розглядається п'ять варіантів колективної оборони, сказав британський посол.
Він перерахував тези, які треба обов'язково враховувати у контексті виникнення нових загроз для НАТО. Так, концепція повинна змінити застарілі ключові положення Вашингтонського договору і передбачити реформи євроатлантичного устрою безпеки. Водночас, нова стратегія має передбачати і застосування традиційних сил у своїх операціях, у тому числі і розгортання експедиційних сил у конфліктних зонах. Крім того, НАТО має постійно демонструвати відкриті двері, а також залучати до співпраці Росію, відзначив Стюард Елдон.
Крім того, на його переконання, нова концепція повинна формуватися з урахуванням відносин між союзниками, зокрема європейськими. Британський посол нагадав досвід проведення операцій в Афганістані. "Дуже часто виникає ситуація, коли розуміння в НАТО і ЄС необхідності продовження або припинення цієї операції є полярним", - зауважив Стюард Елдон.Продовжуючи тему, міністр Чеської Республіки з питань відносин з ЄС Стефан Фюле наголосив, що союзники і партнери НАТО повинні відшукати фундаментальний інструмент партнерства в межах НАТО у майбутньому. "Наші ключові інструменти повинні бути конструктивними, чіткими і виваженими, а нова концепція повинна відповідати усім змінам безпекового середовища з урахуванням питань реакції у відповідь, участі недержавних акторів, центрів сили, а також фактору використання зброї масового ураження", - зазначив чеський міністр. За його словами, усі союзники повинні будуть адаптуватися до нових умов політичних реалій століття і при цьому зберегти євроатлантичні цінності: демократію, верховенство права та стандарти. Стефан Фюле відзначив, що держави-члени НАТО "обов'язково повинні залучати до діалогу і формування концепції країни Східної Європи, зокрема Україну, Молдову і Білорусь".
Президент Словацької Атлантичної комісії Ростислав Качер під час свого виступу наголосив на балансі у прийнятті нового документу між експертним середовищем, можновладцями та громадським сектором.
У ході обговорення концепції в залі виникла жвава дискусія між представниками різних країн. Свої запитання ставили досвідчені політичні і громадські діячі, а також молодь.


 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору