Загострення внутрішньополітичної ситуації в Молдові суттєво вплинуло на її зовнішню політику - міжнародні експерти

25 травня 2009Значне ускладнення внутрішньополітичної ситуації в Молдові після парламентських виборів 5 квітня призвело до суттєвих змін у сфері зовнішньої політики республіки. Зокрема, ускладнилися відносини Молдови з ЄС, крім того погіршилися перспективи процесу придністровського врегулювання, в якому задіяні ключові міжнародні гравці.

На цьому наголосили учасники "круглого столу" "Молдова: політична ситуація, перспективи подолання кризових явищ та співпраці з Україною", який пройшов сьогодні в УКРІНФОРМі за участі міжнародних експертів, політиків та журналістів. Круглий стіл організовано Фондом "Демокоратичні ініціативи" та Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика.


Як зазначив виконавчий директор аналітичного центру ADEPT (м. Кишинів) Ігор Боцан, звинувачувальна риторика Кишинева по відношенню до Бухареста та введення візового режиму в РМ для громадян Румунії негативно вплинули на розвиток відносин Молдови з Євросоюзом у цілому. У цьому контексті експерт зауважив: "Кишинів очікує, що ЄС стане посередником між РМ і Румунією у процесі врегулювання двосторонніх відносин". Натомість, за його словами, Молдові необхідно продемонструвати прагнення конструктивно розв'язати цю проблему, однак перед цим слід владнати власні внутрішньополітичні конфлікти.

Коментуючи ситуацію в аспекті придністровського врегулювання, експерт наголосив, що після "погромних" подій 7 квітня в Кишиневі правобережна Молдова продемонструвала "меншу демократичність" у вирішенні конфлікту між владою та опозицією, ніж сепаратистський Придністровський регіон. "Існує широко відома думка, що в подібних ситуаціях симпатія міжнародної спільноти схиляється до сепаратистських режимів, якщо рівень демократії в таких регіонах вищий, ніж у метрополії. З цієї точки зору, 7 квітня стало дуже небезпечним рубежем для Молдови", - зауважив Ігор Боцан.


Програмний директор Асоціації зовнішньої політики (Молдова) Єуджен Ревенко зі свого боку наголосив, що у зв'язку із загостренням внутрішньополітичної ситуації в Молдові ЄС висловив готовність надати необхідну підтримку Кишиневу. "Незважаючи на пряму критику з боку Євросоюзу, все ж таки він зберігає позитив у відносинах з Молдовою та пропонує допомогу для виходу з цієї кризи", - зауважив експерт. Натомість, за його словами, офіційний Кишинів не квапиться скористатися цією пропозицією, що позбавляє його можливості "вільно балансувати між Сходом та Заходом".
 

Учасники "круглого столу" обговорили також причини та можливі шляхи розв'язання політичної кризи в Молдові.

Ярослав Довгопол - УКРІНФОРМ

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору