Сучасна українська молодь здатна до активного протесту

5 жовтня 2010

Таку думку на підставі експертного опитування активістів низки українських молодіжних організацій висловила на прес-конференції в УКРІНФОРМі з нагоди 20-річчя студентської "революції на граніті" директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент агентства.

Ірина Бекешкіна розповіла, що опитування проводилося 23-27 вересня в рамках проекту фонду "Кроки до незалежності". Всього було опитано 38 респондентів з трьох молодіжних громадських організацій: Громадянської мережі "Опора", ВМГО "Демократичний альянс" та Української асоціації студентських самоврядувань.
Як засвідчило опитування, серед основних причин, що можуть викликати протести молоді, - насамперед політичні: свавілля силових органів, переслідування діячів громадського сектору, перешкоджання діяльності громадських організацій, наступ на свободу слова, обмеження чи заборона мітингів і демонстрацій. Спричинити акції протесту можуть економічні чинники, зокрема - масове безробіття, різке погіршення рівня життя, несвоєчасна виплата зарплат та стипендій, та політика влади у галузі освіти та мови.
Щодо активності чи пасивності сучасної молоді думки представників громадських організацій поділилися майже навпіл. Головною причиною пасивності української молоді експерти назвали розчарування, втрату інтересу до політики та зневіру в політиках, що охопила суспільство після того, як "помаранчева революція" не виправдала суспільних сподівань.

Водночас, коментуючи результати опитування, голова правління громадської мережі "Опора" Ольга Айвазовська зауважила, що "молодь не можна недооцінювати, яким би розчарованим і заляканим не виглядало суспільство".
За її словами, молодіжна активність - це стан, а молоді люди від 18 до 35 років - романтики, які ще не зазнали серйозних розчарувань у житті. А оскільки вони не перевантажені негативним життєвим досвідом, то можуть ставити для себе дещо завищені цілі. Крім того, молоді люди переважно не обтяжені родиною, відповідальністю за дітей, тому здатні вдаватися до дещо провокативних акцій, які відкинули б представники старшої вікової групи.
"Потенціал молоді у плані протесту є надзвичайно високим. Це не залежіть від того, що зараз за вікном 2010-й рік, а при владі та чи інша політична сила. Молодь - потенційно протестна. Головне - щоб влада ніколи не втрачала тонусу і не змушувала молодь іти на радикальні дії, якщо будуть серйозно порушуватися її права чи нищитися ідеали", - вважає О.Айвазовська.
Вона додала, що для молоді, яка народилася в незалежній Україні, ідеалом також є і наша незалежна держава. "Я не кажу про 100% вікової категорії від 18 до 35 років, але таких людей дуже багато, і про це варто пам'ятати", - підсумувала голова правління громадської мережі "Опора".
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору