Джеймс Грін: Україна та Грузія в майбутньому приєднаються до НАТО

10 жовтня 2009

Принцип «відкритих дверей», якого дотримується НАТО, поширюється на всі держави, які зацікавлені у членстві в НАТО і прагнуть сприяти безпеці у Північноатлантичному регіоні. Це стосується й України та Грузії. Так заяву виголосив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін у відповідь на запитання журналістів, чому останнім часом послабилась увага з боку НАТО до України і Грузії, попри обіцянки на Бухарестському саміті приєднати ці країни до Альянсу.
«Рішення, ухвалене на Бухарестському саміті, було принципове – Україна і Грузія вже сьогодні є частиною євроатлантичної демократії, в майбутньому стануть членами НАТО, а ПДЧ – це тривала процедура імплементації такого рішення. Тепер Україна має виконувати своє домашнє завдання: будувати демократичну стабільну конституцію, робити ефективною економіку, боротися з корупцією. І спільно працювати з країнами Альянсу задля колективної безпеки», - зауважив експерт.
На думку Джеймас Гріна, ці дуже практичні речі, які має пройти Україна в рамках Щорічної національної програми, засновані на принципах НАТО, і допоможуть створити як в самій Україні, так і загалом на євроатлантичному просторі стабільну та безпечну зону.
«На саміті в Бухаресті було видно, що політична воля в України є, але цього замало. Потрібні ще й практичні кроки», – наголосив експерт.
Як відзначив Джеймс Грін, головне, щоб Україна реформувалася. «Навіть не всі країни Альянсу повністю можуть співпрацювати з НАТО, відповідати натівським стандартам на всі 100%, – пояснив директор Офісу зв'язку НАТО в Україні. – І в цьому нічого страшного немає. І не треба дуже багато уваги приділяти питанню, наскільки Україна відповідає цим стандартам. Найважливіше - це рух. Україна має рухатися до стандартів демократичної стабільності, де є певний баланс між уповноваженнями посадових осіб у державі, є система безпекової політики, ефективна судова система і тому подібне. Тоді люди зможуть довіряти своїй державі, а світ -  Україні».
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору