Учасники міжнародної конференції у Львові обговорюють демократичні перетворення у Східній Європі

25 жовтня 2009


Міжнародна конференція "За нашу і вашу свободу: за наше спільне майбутнє", присвячена демократичним перетворенням, що відбулися за останні 20 років у країнах Східної Європи розпочалася сьогодні у Львові. Організували її Товариство Лева (м.Львів) та Фонд "Демократичні ініціативи" спільно з українськими та міжнародними партнерами, передає спеціальний кореспондент УКРІНФОРМу.

Колишні президенти, провідні експерти, дипломати, політологи, політики, історики, науковці, журналісти, громадські діячі Польщі, Росії, Білорусії, Чехії, Литви, Грузії, Молдови, Словаччини, Естонії, Великої Британії, США, Канади та Німеччини упродовж трьох днів обговорюватимуть наслідки змін, що відбулися у Східній Європі після падіння Берлінського муру. Зокрема, Вітаутас Ландсбергіс, Станіслав Шушкевич, Саймон Х'юз, Іван Драч, Борис Тарасюк, Ростислав Семків, Микола Рябчук, Іван Малкович та інші.

Учасники форуму також обговорять поразки і перемоги першого "посткомуністичного" двадцятиліття та результати демократичних перетворень. Важливою метою конференції, на думку організаторів, є також заохочення до процесів демокритазації молодого покоління Росії, Білорусі та країн Середньої Азії, а також створення міжкультурного і міжкомунікаційного простору, через який еліти країн, які досягли суттєвого рівня демократизації, могли б передати свій досвід державам, де подібні процеси тільки розпочинаються.

"Особливість нашого заходу полягає в тому, що саме тут, в Україні, ми пропонуємо унікальну можливість діалогу між представниками того зрілого сформованого покоління, яке двадцять років тому ініціювало перші демократичні зміни, і молодими лідерами, які аналогічні речі реалізовуватимуть наступні десятиліття. Якщо 20 років тому європейським "генератором" інших країн була Польща, то сьогодні цю лідерську роль бере на себе Україна",- вважає голова Товариства Лева Андрій Нечипорук.


 

"Європа змінює свою політику до Білорусі, але яким напрямком вона буде розвиватися, мені важко передбачити, а ось на таких поважних заходах, як ця конференція, ми зможемо почути, що відбувається, тут ніхто не приймає рішення, ми тут лише можемо почути думки", - відзначив перший президент Білорусі Станіслав Шушкевич.

Свої відео-вітання учасникам конференції надіслали Вацлав Гавел, Збігнєв Бжезінський. Зокрема, Вацлав Гавел відзначив, що з-поміж значної кількості речей, які відбулися після падіння муру, є одна найважливіша. "Світова цивілізація, яка побудована на ідеї безперервного розвитку і потребує всезростаючого споживання енергії, мимоволі привела багатьох політиків та європейські інституції до впровадження специфічних способів політики: плинне постачання енергоносіїв стало важливішим, ніж людські свободи та права людини. Я впевнений, що політика, яка ставить економічні інтереси над основними політичними цінностями є не лише неморальною, а й самовбивчою", - наголосив екс-президент.

Збігнєв Бжезинський зазначив, що людство нині живе у часи, коли імперії вичерпали себе і тому незалежність націй є міжнародною правовою нормою, необхідною умовою для розвитку в країні громадянського суспільства та систем демократичного управління. "Саме тому я бачу в незалежній Україні більш сприятливу майбутню перспективу також і для Росії. Таким чином, існування України як демократичної держави не лише в історичному, а й геополітичному значенні є важливим компонентом подальшої еволюції Росії, яка може відігравати належну їй роль у співдружності націй як одна із провідних держав",- сказав Збігнєв Бжезинський.

Конференція, що відбувається у приміщенні національного універститету "Львівська Політехніка", триватиме до 27 жовтня.

Роман Сущенко - УКРІНФОРМ

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору