Яким буде НАТО в найближчому майбутньому

9 серпня 2009

Відкрити дискусію з цього приводу закликав учасників 55-ї Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного Договору заступник Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Жан Франсуа Бюро.

"Ми маємо відповісти на запитання, яким буде НАТО в найближчому майбутньому, у 2020 році. Звичайно - це буде рішенням керівників держав, урядів, однак ми маємо відкрити з цього приводу широку дискусію щодо ролі, місії, завдань майбутнього Альянсу", - заявив Жан Франсуа Бюро. У цьому контексті він наголосив: нинішня генасамблея, яка проходить в українській столиці, "нарівні із самітом НАТО в Стразбурзі є однією з найвизначальніших подій". "Надзвичайно важливо - відкрити тут таку дискусію. Ми очікуємо реальної участі та націленості представників усіх націй", - сказав дипломат.
Відзначаючи, якою повинна бути стратегічна концепція майбутнього НАТО, Жан Франсуа Бюро наголосив, що вона не має стати "якоюсь езотеричною дисертацією для спеціалістів". За його словами, цей документ повинен легко сприйматися на рівні пересічного громадянина, "щоб навіть молочник зміг його зрозуміти". У зв'язку з цим він зазначив, що справжніх результатів можна досягти через співпрацю, партнерство, на основі спільних досягнень, і внесок громадських організацій у цьому процесі може бути дуже цінним. Водночас заступник генсека НАТО зауважив, що відпрацювати концепцію за рік - дуже складне завдання. "Це означає, що ми повинні передати свої пропозиції на розгляд керівників держав та урядів вже на наступному саміті НАТО - в листопаді", - сказав він.
Серед головних пріоритетів концепції майбутнього Альянсу Жан Франсуа Бюро визначив "серйозні виклики для безпеки". Він пояснив: це, насамперед, енергобезпека, нерозповсюдження зброї масового знищення, захист від кіберзлочинності. "Всі ці питання виникають одночасно, і існує вже не так багато організацій, які можуть керувати всіма цими речами", - наголосив дипломат. Можливо, на Альянс покладено занадто багато завдань, сказав він, але "ми усвідомлюємо, які великі виклики стоять перед нами". Жан Франсуа Бюро ще раз закликав учасників генасамблеї скористатися можливістю участі в обговореннях концепції та зробити свій внесок у майбутнє НАТО.
Щодо української сторони, заступник генсека НАТО відзначив: "Ми вже обговорювали з нашими українськими колегами можливість залучення громадськості України до цієї дискусії, і це можна зробити".

Укрінформ
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору