Міжнародна конференція За нашу і вашу свободу! За наше спільне майбутнє!

25 жовтня 2009

Ідея та місія

За нашу і вашу свободу! За наше спільне майбутнє!
For Our Freedom and Yours! For Our Common Future!
Za Wolno?? Nasz? i Wasz?! Za Nasz? Wsp?ln? Przysz?o??!

 

Зміни, що стартували з горбачовської перестройки і Бранденбурзького спічу Роналда Рейгана, призвели - несподівано для більшості - до падіння «Залізної завіси». До влади прийшла Солідарність в Польщі, відбулася Оксамитова революція в Чехословаччині, впала Берлінська стіна. Країни соціалістичного табору почали звільнюватися від «братерського» гніту Радянського Союзу.

В СРСР також розпочалися грандіозні зрушення – заворушення у великих містах, піднесення демократичної та національної самосвідомості людей по всій країні. Відбулося становлення «Саюдіса» і Народних фронтів країн Балтії, Народного руху України, небачені досі відкритість і демократичність під час З’їзду народних депутатів СРСР. І нарешті – розпад Радянського Союзу і народження нових незалежних держав.

Країни Прибалтики знову отримали незалежність, Україна стала незалежною державою, і таким чином завершився історичний період довжиною у декілька століть, коли українці були однією з найбільших націй без власної держави. Білоруси, молдовани, вірмени, грузини, азербайджанці та інші колишні „нації – заручники” позбавилися радянського домінування.

20 років тому у Вроцлаві відбулася конференція Польсько-Чесько-Словацької солідарності, яка дала поштовх Оксамитовій революції. Приклад і допомога польських реформаторів надихнула чехів і словаків впроваджувати зміни. Нині ця своєрідна естафета передається із Польщі в Україну.

Це символічно, що конференція проводиться у Львові. Львів, будучи центром демократичних змін в Україні наприкінці 80-х років минулого століття, зберіг традиційні міцні зв’язки з основними центрами демократії країн Центральної і Східної Європи і залишається прикладом у цьому сенсі для демократичних сил країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії.

Ми використовуємо в назві конференції гасло «За нашу і вашу свободу», під яким впроваджувалися зміни в усіх країнах регіону 20 років тому. Саме гасло вперше було проголошено в Польщі 1795 року. Під цим гаслом 1968 року відбулася демонстрація в Москві на знак протесту проти введення військ СРСР в Чехословаччину і на підтримку Празької весни. Воно не втратило своєї актуальності й донині. До цього добре відомого гасла дисидентів ми додали другу частину «за нашу спільну майбутність». Цим ми хочемо наголосити, що взаємодопомога країн і народів надалі забезпечить надійне спільне майбутнє нашої частини світу.

Метою конференції є як осмислення грандіозних подій та досягнень минулого часу, що розпочалися 20 років тому, так і прогнозування і закладання підвалини стабільного і прогнозованого спільного розвитку в майбутньому. Метою є не тільки проаналізувати досягнення минулого часу, але й заохочувати і надихати молоде покоління лідерів до впевненої ходи шляхом демократії, прокладеним їхніми попередниками.

Запрошені учасники – переважно громадські діячі та представники аналітичних центрів і неурядових організацій, а також парламентарі та урядові посадові особи, зацікавлені в поширенні свого досвіду в становленні демократії, обміні інформацією та розробці стратегій подальшої робот в цьому напрямку.

Конференція міститиме пленарні сесії та робочі групи, чиї рекомендації буде передано на Форум Східного Партнерства громадянського суспільства, який відбудеться у Брюсселі 16-17 листопада 2009 року. Інші заплановані події включають фотовиставку присвячену рухам за свободу та демократію у країнах Центрально-Східної Європи та у СРСР, які призвели до закінчення „холодної війни”; також заплановано концерт відомих українських рок-груп та народних виконавців, які долучилися до розвитку демократичних рухів у 90ті та в часи Помаранчевої Революції; окрім цього, відбудеться прийом від імені Посольства Республіки Польща в Україні.

Ко-спонсори, які надають організаційну підтримку „Товариству Лева” включають: Фонд „Європа ХХІ”, Фонд „Демократичні ініціативи”, PASOS; EastWest Institute, а також Національний Фонд на підтримку Демократії (NED). Інші спонсори заходу: Міжнародний фонд Відродження, Посольство Республіки Польща в Україні, Посольство Литовської Республіки в Україні, Польсько-Американська Фундація Свободи, Національний Університет „Львівська Політехніка”, а також Львівська міська рада.

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору