Майже половина українців не бажає ходити на вибори

27 травня 2011

Загалом, більше половини українців не підтримують жодного з нинішніх політиків. Соціологи кажуть, що в суспільстві назріває роздратування.

 

Кількість громадян України, які бажають брати участь у виборах, зменшилась до рекордного показника - 53%. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи".

Як розповіла Директор фонду, відомий соціолог Ірина Бекешкіна, насправді ця цифра може бути ще меншою. "Ми отримали рекордно низьку кількість охочих іти на вибори - 53%. І ми знаємо, що ця цифра насправді ще нижча. Тому що політично апатичні люди здебільшого відмовляються спілкуватися з соціологом", - сказала Бекешкіна.

Соціолог також додала, що дедалі знижується рейтинг підтримки партії влади. "Падіння рейтингів Партії регіонів очевидне. Якщо узагальнити результати різних опитувань, зараз рейтинг ПР - приблизно 20% (тих, хто обіцяє піти на вибори), у Тимошенко - десь 15%. Під час опитування у квітні ми поставили запитання так: "Які політичні сили ви підтримуєте: ті, що зараз при владі, чи ті, що в опозиції?" Цікаві вийшли результати: у партії влади - 23%, в опозиції - 18%. Різниця, як бачимо, не разюча", - зазначила вона.

За словами Бекешкіної, рейтинг довіри безпосередньо до Віктора Януковича становить 27%. "Не довіряють йому 53%. Якщо згадати минулий рік, то ці цифри виглядали навпаки. Але найважливіше: 40% респондентів відповіли, що не підтримують ані владу, ані опозицію!", - підкреслила соціолог.

"До речі, на останніх місцевих виборах були регіони (зокрема на сході), де проти всіх голосувало найбільше виборців: наприклад, 23% - не підтримують жодного, а 20% набирав потенційний кандидат на мера", - нагадала вона.

"Але загалом, нагадаю, більше половини українців не підтримують жодного з нинішніх політиків. І це небезпечна тенденція. Адже в суспільстві назріває роздратування. І якщо воно не буде спрямоване в раціональне русло, якщо матеріальний стан людей буде погіршуватися, може статися соціальний вибух", - наголосила Бекешкіна.

УНІАН

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору