Україні потрібна нова стратегія безпеки!

21 серпня 2008

 

   Понад дві години точилася дискусія між експертами, які стали учасниками круглого столу - ”Війна на Кавказі: чи потрібна Україні нова стратегія безпеки” , організованого Фондом «Демократичні ініціативи” та Українським національним інформаційним агентством Укрінформ. Про  ситуацію, що склалася та про її наслідки, про відносини України та Росії говорили експерти.

 
Тези виступів учасників круглого столу:
 

   Борис Тарасюк , Голова комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. 

 

 Війна на Кавказі – відверта, не прикрита агресія Росії проти суверенної держави Грузії, продемонструвала вдруге нову якість Російської Федерації.  Вперше Москва продемонструвала цю якість під час газової кризи, яку вона ж і створила, і шантажу, яким скористалася взимку 2005-2006 року. Це була перша демонстрація нової геополітичної якості Росії.

 Війна проти Грузії стала черговою демонстрацією нової якості Росії, яка переступила норми міжнародного права і в грубий спосіб продемонструвала силу проти незалежної держави.

 Війну на Кавказі можна хіба що своїми наслідками можна порівняти з подіями 11 вересня 2001 року, які довели всьому світу, що ні окремий громадянин, ні така потужна у військовому відношенні держава як США(не кажучи вже про інші держави) не можуть бути вільними від використання сили, агресії, від терористичних актів

  Російська сторона, починаючи від президента почала вправно маніпулювати термінами, такими як: примус до миру, гуманітарна катастрофа і навіть геноцид.

 Неважко прослідкувати зв'язок між тим, що робить Росія у Південній Осетії і Абхазії та того, що сталося навколо Косово

Це опосередковане відлуння визнання незалежності Косово

Фактично події на Кавказі показали дуже небезпечну тенденцію, яка полягає у питані територіальної цілісності.Вже апріорі почали говорити про те, що територіальна цілісність Грузії, в тому розумінні, що вона включає і Абхазію, і Південну Осетію, вже наслідки цієї війни або політика фактів, що вже наперед передбачають зміну території Грузії.

Вважаю, що СНД як не мала, так і не має майбутнього

 
 Володимир Безкоровайний, віце – адмірал ВМСУ.
 

Росія виходить з тяжкої хвороби і набуває свого звичного характеру поведінки, який для Росії є хронічним.

Ця війна для України як попередження про те, що без Росії не можна вирішувати ніяких глобальних міжнародних питань, в тому числі і питання вступу в НАТО.

Росія використовує поняття геополітичний простір Росії. Всі концептуальні положення російської геополітики побудовані таким чином, що Україна знаходиться у її геополітичному просторі.

Здійснивши військові операції проти Грузії, Росія порушила суверенітет двох держав. Грузії – з однієї сторони, а України з іншої.

І саме це питання відображене в указі Президента України, яким він заборонив повернення кораблів на територію України.

В Криму ми маємо нестабільну ситуацію, яку можна зірвати у будь-який момент.

Виходячи з цього можна провести паралель між Південною Осетією і Кримом.

 

Олексій Гарань, професор, науковий керівник Школи політичної аналітики при НаУКМА.

 

 Захід чітко говорить про окупацію Грузії. Стосунки Росії із Заходом ніколи не будуть такими, якими вони були до цієї кризи. У наших ЗМІ не фігурував такий момент, що Україна з Грузією має договір «Про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу». Це значною мірою посилює українську позицію.Росія вже більше ніж пів-року відмовилася від використання РЛС в Мукачеві та Севастополі.Ми чітко перебуваємо в інформаційному полі Росії.

 

 Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євро – Атлантичного співробітництва.

 

Виходячи із ситуації в Грузії, сьогодні ми повинні зрозуміти те, що без серйозної розвідки, як на території України, так і за її межами, фінансування цієї розвідки, Україна як суверенна держава може фактично поставити себе під великий знак питання

Другий урок, який повинна винести для себе Україна – це здатність збройних сил виконати те завдання, яке перед ними можуть бути поставлено.

Збройні сили України фінансуються приблизно на 0,8 % від ВВП. Цього катастрофічно мало.Ще одне головне питання – це морально-психологічний стан збройних сил України.

 

Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства.

 

 Війна на Кавказі – це війна з непередбачуваними наслідками.Половина території Грузії окупована російськими військами. І Росія не буде виводити цих військ.Сьогодні старі країни демократії виявились неготовими зупинити агресію та вивести агресора.

Росія вже веде інформаційну війну проти України.Ми  повинні негайно зайнятись збройними силами, розбудувати власний Чорноморський Флот.

 
Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору