Вихід Грузії зі складу Співдружності Незалежних Держав (СНД) є цілком логічним кроком, який надасть змогу Тбілісі оголосити російські війська окупаційними.

13 серпня 2008

КИЇВ, 12 серпня. (Ярослав Довгопол, Юрій Банахевич - УКРІНФОРМ). Вихід Грузії зі складу Співдружності Незалежних Держав (СНД) є цілком логічним кроком, який надасть змогу Тбілісі оголосити російські війська окупаційними. Так прокоментували відповідну сьогоднішню заяву президента Грузії Михаїла Саакашвілі грузинські експерти під час телемосту "Київ- Тбілісі - що відбувається насправді?", проведеного в УКРІНФОРМі Фондом "Демократичні ініціативи".

Зокрема, керівник наглядової ради грузинського громадського телебачення Леван Гахеладзе пояснив, що з виходом Грузії зі складу СНД російські військові підрозділи втратять статус миротворчих сил. "Так звані "миротворчі організації" на території Грузії, представлені російською стороною, діяли під егідою СНД. Таким чином, вони автоматично стають окупаційними. З огляду на це, я думаю, й було прийнято президентом (М. Саакашвілі) таке рішення", - зауважив Леван Гахеладзе.

Як пояснили експерти, на момент створення СНД Грузія не входила до складу цієї міжнародної організації. Вона увійшла пізніше - після бойових дій в Абхазії, причому - під сильним тиском Росіїі. Саме під егідою СНД були укладені дві угоди, завдяки яким російські війська ввійшли на територію Грузії.
За словами ректора Державного університету ім. І.Чавчавадзе (м.Тбілісі) Гігі Тевзадзе, сьогоднішнє рішення президента Михаїла Саакашвілі про вихід Грузії з СНД, швидше за все, грунтувалося на результатах сьогоднішнього екстреного засідання парламенту країни. Г.Тевзадзе зазначив, що Грузія ще з 2003 року була готова до цього кроку. "Єдина проблема, яка зупиняла політиків - двосторонні переговори щодо заміни економічних угод в рамках СНД на білатеральні угоди", - поінформував він. Тож зараз, виходячи з політичних міркувань, виникла необхідність прискорити цей крок, зауважив Гігі Тевзадзе.
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору