Головна сторінка  >  Коментарі 

Коментарі

 • 9 серпня 2011

  Більшість громадян вважає, що багаті люди використовують свої статки винятково на свої потреби й практично не займаються благодійництвом

  Вкрай несприятливою для соціальної леґітимації багатих людей є переважна думка громадськості із приводу їхньої дійсної ролі у сучасній Україні.

  Читати далі >
 • 9 серпня 2011

  Добробут населення України за 2002–2011 рр. підвищився незначуще

  Спрямування більшістю населення майже всіх коштів на поточне споживання, що спостерігалося впродовж 10 останніх років, не залишає жодних сумнівів щодо неможливості переведення соціальної сфери на засади страхування та індивідуальних накопичувальних рахунків. У населення просто немає для цього коштів, які, крім того, швидко знецінюються під впливом інфляції і кризових явищ у фінансах країни та світу.

  Читати далі >
 • 7 серпня 2011

  Андрій ЗОТКІН. Патерналізм в українському суспільстві

  На самому початку незалежності України сегмент прихильників «сильної руки» був менший на 20%, ніж зараз, і в період 1994 – 1996 рр. тримався на рівні 40,5 – 43,9%. Стійке зростання цієї частки українського суспільства розпочалося з 1998 року. Навіть у 2005 р., коли можна було спостерігати «просідання» за багатьма питаннями, що мали стійку тенденцію, жодних змін зі збільшенням сегменту прихильників «сильної руки» не відбулося.

  Читати далі >
 • 5 серпня 2011

  Анатолій РУЧКА: Зубожівши, населення менше дбає про освіту, самореалізацію, демократію та незалежність, а більше -? про сім’ю, здоров’я та дітей

  Вже 20 років поспіль Інститут соціології НАН України за власною методологією досліджує ціннісні орієнтації українського населення, аналізуючи їх зміну чи, навпаки, сталість. Починаючи з 1991 року, проведено вже сім опитувань населення за програмою «Аксіо-моніторингу» інституту.

  Читати далі >
 • 5 серпня 2011

  Євген ГОЛОВАХА: Якщо суспільство ще кілька років залишатиметься напівфеодальним-напівєвропейським, це може призвести до його розколу

  Наприкінці року Інститут соціології НАН України презентуватиме книжку, присвячену 20 рокам змін в українському суспільстві, де буде представлено концепцію бачення змін на підставі узагальнення даних опитування громадської думки. Про це на прес-конференції «Україні ?- 20: погляд соціолога» повідомив заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха. А наразі він розповів про те, як соціологи вивчають українське суспільство і як вони його бачать у рамках 20-річних змін. Описуючи ці зміни науковець вдавася не до наукових термінів, а до метафор.

  Читати далі >
 • 4 серпня 2011

  Ірина БЕКЕШКІНА: На 20-му році незалежності українці стали терплячішими, менше займатися дітьми, більше ходити до церкви і вважати, що провідну роль у житті суспільства відіграє мафія, політики і чиновники

  Соціологи , які досліджували Україну, починаючи з 91-94-го років і аж до сьогодні, репрезентували до визначної дати 20-річчя народження держави результати «Моніторингу соціальних змін» . Як зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, завдяки ентузіазму засновників цього багаторічного проекту, насамперед провідних фахівців Інституту соціології НАН України Наталії Паніної, Євгена Головахи, Валерія Ворони та інших соціологів українське суспільство сьогодні має дуже цінні дослідження, які красномовно показують тенденції змін, засвідчують, як змінювалися або не змінювалися настрої, ставлення людей до різних проблем впродовж двадцятиліття становлення молодої держави.

  Читати далі >
 • 15 липня 2011

  Олександр Бойчук: Нереформований Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє порушувати гарантовані права особи

  У справі проти Тимошенко головне питання полягає в тому, чи є причинний зв’язок між діями, які інкримінують звинувачуваній, і наслідками цих дій. Так вважає експерт Центру політико-правових реформ Олександр Бойчук. На його думку, навіть якщо припустити, що буде визнано перевищення влади з боку підсудної Тимошенко, то потребує з’ясування, чи це перевищення влади призвело до тяжких наслідків.

  Читати далі >
 • 14 липня 2011

  Володимир Василенко: Якщо керуватися логікою прокуратури, яку вона застосовує до Тимошенко, Діденка, Луценка та інших, то кримінальні справи треба порушувати проти всіх президентів і прем’єрів України

  Таку думку під час прес-конференції «Справа Юлії Тимошенко: оцінки і наслідки» висловив професор, доктор юридичних наук Володимир Василенко.

  Читати далі >
 • 14 липня 2011

  Володимир Горбач: Кримінальні справи проти опозиціонерів дають ЄС козирі для економічного тиску на Україну

  Порушення кримінальних справ проти опозиційних політиків у той час, коли відбуваються переговори про підписання Угоди про асоціацію, дає Євросоюзу козирі для економічного тиску на Україну. Про це на прес-конференції «Справа Юлії Тимошенко: оцінки і наслідки» заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

  Читати далі >
 • 14 липня 2011

  Ігор Жданов: Європейський суд з прав людини може задовольнити скаргу Ю.Тимошенко через брутальні порушення судом процедурних питань

  Європейський суд з прав людини може винести позитивне рішення за скаргою Ю.Тимошенко через порушення процедури розгляду в суді її справи, зокрема, щодо надання її захисникові недостатнього часу для ознайомлення зі справою. Таку думку висловив під час прес-конференції «Справа Юлії Тимошенко: оцінки і наслідки», організованій «Демініціативами», президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.

  Читати далі >


Початок   Попередня сторінка   3   4   5   6   7   Наступна сторінка   Кінець