Головна сторінка  >  Коментарі 

Коментарі

 • 11 серпня 2011

  Олександр ВИШНЯК. Динаміка членства громадян в політичних партіях в Україні та європейських країнах

  Рівень членства громадян України в політичних партіях трохи нижчий, ніж середньоєвропейський, однак далеко не найнижчий у Європі.

  Читати далі >
 • 11 серпня 2011

  Анатолій РУЧКА. Ціннісні пріоритети населення за умов суспільних трансформацій

  Сьогодні, як і в 1991 р., у системі цінностей нашого населення виразно виділяється синдром домінантних цінностей, пов’язаних зі здоров’ям, сім’єю, дітьми і добробутом людей.

  Читати далі >
 • 11 серпня 2011

  Тетяна ПЕТРУШИНА. Інституційні зміни в економічному житті: від планової економіки до ринкової

  Більше половини населення вказали на негативний вплив ринкових реформ на рівень життя і можливості працевлаштування. Значна кількість наших громадян вважає, що ці перетворення негативно відобразились на ефективності економіки, соціальному забезпеченні, рівності життєвих можливостей людей і низці інших суттєвих аспектів соціально-економічного життя суспільства.

  Читати далі >
 • 11 серпня 2011

  Ольга ІВАЩЕНКО. Зайнятість у приватному секторі вища, аніж у державному

  З запровадженням і розширенням ринкових засад в українській економіці впродовж 90-х і початку 2000-х років постійно скорочувалась чисельність зайнятих у державному секторі й відповідно зростала чисельність працюючих у приватному секторі, проте якщо ще 2006 року частка зайнятих в обох секторах була майже однаковою, то в 2008 році соціологічним моніторингом вперше було виявлено перевагу чисельності зайнятих саме в приватному секторі економіки України.

  Читати далі >
 • 10 серпня 2011

  Олександр РЕЗНІК. Динаміка громадсько-політичних практик і протестних настроїв в Україні

  Загалом за останні п'ять років відбулося відчутне зниження громадсько-політичних практик: від 35,3% 2006 року до 16,3% 2009 року та 17,6 % 2011 року.

  Читати далі >
 • 10 серпня 2011

  Олександр ГОНЧАРУК. Приватна власність на землю: ставлення у динаміці

  Коли приватизація землі виглядала як перспектива, а не реальний процес, то противників у неї була мінімальна кількість. І навпаки, чим більшою мірою процес переходив з теоретичної у практичну площину, тим більшою ставала кількість противників приватизації землі, і, відповідно, меншою – кількість прихильників.

  Читати далі >
 • 10 серпня 2011

  Наталя БОЙКО. Інтернетизація України. Прорив десятиріччя

  Моніторинг ситуації щодо користування Інтернетом в українському суспільстві демонструє невпинне і динамічне зростання кількості українських користувачів Інтернету та неухильне зменшення групи тих респондентів, які зазначають, що «не мають потреби і ніколи не користуються» Інтернетом

  Читати далі >
 • 10 серпня 2011

  Людмила СКОКОВА. Структура і динаміка культурно-дозвіллєвих практик населення України

  За роки моніторингових спостережень кольоровий телевізор став звичайним елементом побуту майже кожної родини, частка власників зросла з 65% 1994 року до 93% 2010 року.

  Читати далі >
 • 10 серпня 2011

  Євген ГОЛОВАХА. Дві України в одній

  Незважаючи на те, що українське суспільство все ще дуже віддалене від декларованих цілей побудови розвиненої демократії, вже сьогодні є підстави вважати його саме пострадянським не тільки за формою, а й за сутнісними рисами.

  Читати далі >
 • 9 серпня 2011

  Динаміка ставлення громадян до форм державного устрою

  Наприкінці президентства В.Ющенка в Україні у масовій свідомості громадян не було домінуючої форми державного устрою, а прихильність громадян до президентських моделей державного устрою (президентської та президентсько-парламентської) суттєво знизилась, що було результатом неефективного президентства В.Ющенка та конфліктів між Президентом і Прем’єр-міністрами (і В.Януковичем, і Ю.Тимошенко).

  Читати далі >


Початок   Попередня сторінка   2   3   4   5   6   Наступна сторінка   Кінець