Головна сторінка  >  Коментарі 

Коментарі

 • 23 березня 2012

  Олександр Вишняк: І ліві і праві політичні партії переживають політичну кризу, втрачаючи прихильність громадян

  Соціолог зауважив, що рівень партійності в Україні в 1994–2007 роках поступово зростав, а в останнє п’ятиріччя дещо знизився. Але порівняльний аналіз України й інших європейських країн показав, що рівень членства в Україні в партіях є дещо нижчим, ніж у більшості країн, проте далеко не найнижчим в Європі. Він не є перешкодою для становлення багатопартійної демократії в Україні.

  Читати далі >
 • 23 березня 2012

  Євген Головаха: Україні потрібна зміна ціннісної системи

  За вісім останніх років Україна, яка в 2005 році за багатьма показниками економічної та політичної свідомості була дуже близька до країн, які вийшли з постсоціалістичного табору, нині досить віддалилася від них. Натомість колишні постсоціалістичні країни Східної Європи суттєво наблизились до найбільш розвинених країн Європи.

  Читати далі >
 • 22 березня 2012

  Олена Злобіна: Майже половина українських громадян зазначили, що живуть доволі складним життям

  Оцінка змін у суспільстві, які відбулися за 20 років незалежності, досить неоднозначні – вітає ці зміни і вважають їх прогресивними попри усі труднощі та недоліки лише 10,2% опитаних, проте чверть опитаних (26,3%) вважають, що зміни були потрібні, але не такою ціною. Такі дані під час презентації 20-річного соціологічного моніторингу «Українське суспільство» Інституту соціології НАН України представила завідувач відділу соціальної психології Інституту соціології Олена Злобіна.

  Читати далі >
 • 22 березня 2012

  Микола Шульга: У нас держава може обходитись без науки

  Такий висновок зробив заступник директора Інституту соціології НАН України Микола Шульга під час прес-конференції, присвяченій підсумкам 20-річного соціологічного моніторингу «Українське суспільство». На його переконання, влада втратила інтерес до науки і соціології зокрема, однією з функцій якої є соціальна експертиза, зробивши яку управлінський апарат міг би чіткіше бачити, як і які реформи треба провадити в суспільстві.

  Читати далі >
 • 29 лютого 2012

  Ірина Бекешкіна: Вирок Луценку засвідчив, що владі байдужа позиція Європи

  Таку думку в коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна. "Наслідки (вироку - ред.) будуть дуже негативними і для влади, і для опозиції певним чином, і для суспільства загалом...

  Читати далі >
 • 23 лютого 2012

  Сьогодні суспільна увага до зовнішнього незалежного оцінювання зменшується, а тому громадськість має бути пильною

  Про це заявила Ольга Айвазовська, координатор Громадської мережі ОПОРА, організації, яка чотири роки поспіль здійснює моніторинг зовнішнього незалежного тестування. «Проблема суспільної уваги і тимчасової псевдодовіри це та проблема, яка може накластися на зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року, – наголосила експерт. – Вже кілька років процедури ЗНО, на жаль, не зазнають системних змін, якісного покращення. Відповідно все те, що стоїть на місці в країні, де є позитивне ставлення до корупції в цілому, має виходи на перший план громадської пильності».

  Читати далі >
 • 23 лютого 2012

  Павло Полянський: Для якості нового закону про вищу освіту найкраще було б, аби він розглядався Верховною Радою нового скликання

  Від ідеї «протискування» нового закону про вищу освіту до Верховної Ради в теперішньому її складі слід відмовитись. Так вважає голова правління ГО «Центр освітнього моніторингу» Павло Полянський, який переконаний, що за нинішньої занадто високої політизації цього законопроекту варто було б обмежитися лише внесенням змін в контексті конституювання ЗНО.

  Читати далі >
 • 22 лютого 2012

  Володимир Ковтунець: Майже половина випускників шкіл не знають предмети на ті оцінки, які їм виставляють у школі

  Попри те, що нічим прикметним цьогорічна вступна кампанія не відзначатиметься, все ж деякі особливості вона матиме. Про це під час круглого столу сказав експерт альянсу «Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI) Володимир Ковтунець. Першою особливість є те, що доступ до ВНЗ ІІI та IV рівнів акредитацій отримає той, хто має результат ЗНО з кожного предмета не менше ніж 140 балів, тоді як раніше допускались до іспитів 124 бали.

  Читати далі >
 • 21 лютого 2012

  П’ять загроз, що чатують на ЗНО-2012

  Хоч вже рік минув відтоді, як Президент України у своєму посланні до Верховної Ради визначив стандартизоване зовнішнє оцінювання як єдиний критерій вступу до ВНЗ, проте українська освітня політика ні на йоту не наблизилися до виконання цього рішення глави держави. Про це під час круглого столу «Особливості вступної кампанії 2012 року», організованого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, сказав директор Центру тестових технологій моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

  Читати далі >
 • 31 січня 2012

  Наталя ЛАВРИЧЕНКО: Більшість учнів завдячують своїми знаннями вчителям, але чимало школярів вказало й на самоосвіту

  Оцінюючи актуальні навчальні програми з точки зору їх доцільності, достатності, адекватності сучасним вимогам, більшість вчителів зазначили, що вони відповідають новітнім досягненням науки (69%), запитам і умовам суспільства (65%), пізнавальним інтересам учнів (61%). Коментуючи ці дані, перший заступник директора Інституту педагогіки АПН Наталя Лавриченко зазначила, що загальна картина стосовно якості навчальних програм виглядає досить пристойно.

  Читати далі >


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець