Френк Боланд: Угода по ЧФ не вплине на відносини Києва з НАТО

30 квітня 2010

Угода між Україною і Росією по Чорноморському флоту не вплине на відносини Києва з Брюсселем. Таке переконання висловив кореспонденту Євроатлантики начальник управління Департаменту оборонної політики і планування міжнародного секретаріату НАТО Френк Боланд. "Це не матиме впливу на нашу співпрацю з Україною, якщо, звичайно ж, Україна висловиться за продовження співпраці з НАТО і далі", - сказав він. 

За його словами, Україна дала зрозуміти НАТО, що має намір продовжувати розвивати співпрацю з Альянсом. НАТО, у свою чергу, продовжить співпрацю з Україною в рамках Річної національної програми з підготовки до членства в Альянсі. Альянс не отримував від уряду України жодних сигналів, які б говорили про те, що Україна не має наміру продовжувати роботу по лінії річних національних програм, а значить співпраця в цьому напрямі буде продовжена», - відзначив Френк Боланд. Він додав, що «усі програми, які у нас є з нашими партнерами, вони мають елементи довгострокового діалогу». 

Представник НАТО нагадав, що делегація Альянсу прибула до України для розробки оновленого пакету Цілей партнерства 2010 р. НАТО та Україна мають близько 90 цілей партнерства. Зокрема, 62 – цілей у рамках партнерства з міністерством борони України, 11 – з Внутрішніми військами, 9 – з СБУ, 7 – з міністерством надзвичайних ситуацій і 1 – з міністерством фінансів України. «Державна прикордонна служба України, що також брала участь у Процесі планування та оцінки сил раніше, офіційно звернулася також з проханням спільної з НАТО розробки цілей для себе», - повідомив Френк Боланд. За його словами, усі цілі партнерства мають дві мети. Перша - сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності українського війська та розробка сил та засобів, які дали можливість брати участь в операціях під егідою НАТО та інших міжнародних сил та організацій. Друга – надати можливість Україні визначитися із власними можливими варіантами управління загальним сектором безпеки. У цьому контексті сама Україна визначає, що хоче планує робити спільно з НАТО, не йдеться про нав’язування. 

Представники делегації та української сторони обговорили положення Стратегічного оборонного огляду, який планується завершити до кінця літа 2010 року; надати допомогу Україні у розробці програми управління сектором оброни на період з 2011 до 2015 рр.. та оборонного стратегічного бюлетеня до 2025 року. «Ми із задоволенням продовжимо таку співпрацю, якщо українська сторона висловить на це бажання, та надамо дорадчу допомогу», - запевнив Френк Боланд. НАТО має безпосередню зацікавленість у співпраці з Україною, яка робить серйозний внесок у проведення операцій під егідою НАТО та інших організацій, це близько 500 військовослужбовців, що беруть участь у різних міжнародних операціях. Зокрема, у Косово, Середземному морі, Афганістані та Іраку. В Україні триває підготовка військового підрозділу для сил швидкого реагування НАТО та військовий транспортний літак, які у 2011 році будуть залучені до міжнародних операцій. «Створення Об’єднаних сил швидкого реагування – спільне питання над яким ми працюватимемо. Забезпечення ефективного командування через запровадження Об’єднаного оперативного центру, реструктуризацію МОУ та Генштабу ЗСУ за стандартами НАТО, підготовка професійного сержантського корпусу, розробка системи кар’єрного зростання військовослужбовців та підвищення експертного рівня цивільних оборонного сектора», - перелічив Френк Боланд напрями співпраці між Україною та НАТО. 

НАТО також надасть допомогу України з питань стратегічного бюджетного планування. «Ми запропонували реалізувати цю програму як частину пакету партнерства між Україною та НАТО ще у 2008 році. В адаптованому вигляді такі програми Альянс пропонує усім партнерам, оскільки займаючись стратегічним плануванням необхідно знати фінансові ресурси на які варто розраховувати», - відзначив він. 

Говорячи про можливості ухваленого Державного бюджету України 2010 у контексті виконання спільних заходів з НАТО Френк Боланд зазначив, що таке питання обговорювалося під час зустрічі у Міноборони. Він нагадав, що Держбюджет 2010 передбачає для потреб української армії 8,7 млрд. грн. із загального фонду та 4,6 млрд. грн. із спеціального фонду. «Тому перед міністерствами оборони та фінансів України стоїть питання на порядку денному у який спосіб розподілити кошти на усі програми співпраці з НАТО», зазначив він, додавши, що сьогодні про конкретні цифри говорити передчасно. «Але у межах Процесу планування та оцінки сил делегація Альянсу планує відвідати Україну у вересні ц.р. року і спільно з представниками цих міністерств обговорити ці питання детально», - повідомив він. За його словами, в рамках роботи після завершення відпрацювання Стратегічного оборонного огляду і загальної оцінки Міноборони України очікує, що Мінекономіки виведе суму, на яку військові можуть розраховувати на найближчі п’ять років. 

Візит делегації експертів Північноатлантичного альянсу з питань Процесу планування та оцінки сил на чолі з Френком Боландом в Україну розпочався 27 квітня. До складу делегації експертів Альянсу увійшли представники міжнародного секретаріату НАТО, міжнародного військового штабу НАТО, стратегічного командування НАТО з трансформації та Офісу зв'язку НАТО в Україні.

Рон Височанський, для dif.org.ua  i    euroatlantica.info/ Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору