Ігор Жданов: Європейський суд з прав людини може задовольнити скаргу Ю.Тимошенко через брутальні порушення судом процедурних питань

14 липня 2011

Європейський суд з прав людини може винести позитивне рішення за скаргою Ю.Тимошенко через порушення процедури розгляду в суді її справи, зокрема, щодо надання її захисникові недостатнього часу для ознайомлення зі справою. Таку думку висловив під час прес-конференції «Справа Юлії Тимошенко: оцінки і наслідки», організованій «Демініціативами», президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.

«Такі процедурні речі ? досить чутливі для Європейського суду з прав людини. Він, навіть не розглядаючи справи по суті, якщо порушено процедуру її розгляду, може прийняти рішення, що рішення українського суду є необгрунтованим, несправедливим тощо», ? сказав експерт.

І.Жданов нагадав, що Ю.Тимошенко неодноразово заявляла клопотання про те, щоб її захисникові надали достатній строк для ознайомлення зі справою, однак суддя виділяв йому на це один-два дні. А Європейський суд, вважає експерт, у своїх рішеннях керуватиметься положенням українського законодавства, що захисникові має бути надано розумний, виходячи з фізіологічних можливостей, термін для ознайомлення зі справою на кілька тисяч сторінок. «Зрозуміло, що якщо захист Тимошенко показуватиме рішення судді про те, що людині давали півтора дня на ознайомлення зі справою, це буде досить велике питання для Європейського суду», ? наголосив І.Жданов.

Крім того, політолог заявив, що сьогодні кожен громадянин відчуває себе там, де Тимошенко.
«Кожен українець зараз приміряє ситуацію з Тимошенко на себе. Це фактично крах для еліти, але і урок в тому числі, адже на Банковій не усе прорахували і фактично відкрили скриньку Пандори. Якщо завтра Віктор Янукович не буде Президентом, то наступного дня буде порушена кримінальна справа щодо Харківських угод», ? сказав експерт.
Він також наголосив на тому, що зараз влада фактично розчищує політичне поле, щоб не допустити конкурентів до парламентських виборів 2012 року, а також до президентських 2015 року.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору