Наталя БОЙКО. Інтернетизація України. Прорив десятиріччя

10 серпня 2011
Наталя Бойко,
 старший науковий співробітник
 Інституту соціології НАН України

 кандидат   соціологічних наук

 

 

ІНТЕРНЕТИЗАЦІЯ УКРАЇНИ. ПРОРИВ ДЕСЯТИРІЧЧЯ* 

Моніторинг ситуації щодо користування Інтернетом в українському суспільстві демонструє невпинне і динамічне зростання кількості українських користувачів Інтернету та неухильне зменшення групи тих респондентів, які зазначають, що «не мають потреби і ніколи не користуються» Інтернетом (рис.1).

Рисунок 1

Динаміка розподілу відповідей на запитання: “Чи користуєтесь Ви Інтернетом?”(%)

 

У 2011 році користувачами всесвітньої мережі визнали себе вже понад 35% українців. На наш погляд, революційним для “інтернетизації” країни, коли відбулися вагомі кількісні та якісні зрушення цих процесів, став 2006 рік. Група користувачів почала стрімке динамічне зростання. Тоді ж почали відбуватися певні зрушення в суспільній свідомості українців щодо сприйняття Інтернету, як необхідної умови їх якісного існування та функціонування в сучасному світі. Про позитивні зрушення інформатизаційної свідомості українців наглядно свідчить й суттєве зменшення кількості українців які зазначають, що не мають потреби використання Інтернету і ніколи ним не користуються. Причому слід зазначити, що на сьогоднішній день по результатах опитування 2010 року, цю групу складають переважно літні особи (середній вік респондентів цієї групи складає понад 53 роки), що мешкають у селі (79,2%) та мають початкову або неповну середню освіту (87,1%).

(Повністю стаття буде надрукована у книзі ««20 років незалежності: моніторинг соціальних змін», що готується до друку Інститутом соціології НАН України)


*Повністю статтю буде надруковано у книжці «20 років незалежності: моніторинг соціальних змін», що її готує до друку Інститут соціології НАН України.

 
 
 • Billy (19.03.2012 17:24)
  I searechd a bunch of sites and this was the best.
 • pyrfykqrx (19.03.2012 23:07)
  XvOPqe <a href="http://bazidndpenwy.com/">bazidndpenwy</a>
 • ymmoykob (20.03.2012 20:57)
  8KZJXl , [url=http://brzopyhirynf.com/]brzopyhirynf[/url], [link=http://owwjvgopbrkm.com/]owwjvgopbrkm[/link], http://wzkfcchhoctn.com/
 • tdwbmurho (21.03.2012 02:22)
  tyLwAz <a href="http://nmeflyhgzaiw.com/">nmeflyhgzaiw</a>
 • uavswqtq (22.03.2012 00:15)
  rFVBZB , [url=http://fqrscmdstbkx.com/]fqrscmdstbkx[/url], [link=http://gujaxhbxwlli.com/]gujaxhbxwlli[/link], http://nnqibuzeamzf.com/
Інші новини


Початок   Попередня сторінка   3   4   5   6   7   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору