«Батьківщина» вперше випередила Партію регіонів у соцопитуваннях

12 грудня 2011

Про це на прес-конференції повідомив керівник фірми «Юкрейніан Соціолоджі Сервіс» Олександр Вишняк, презентуючи спільне з фондом «Демократичні ініціативи» опитування громадської думки щодо наступних парламентських виборів.
Соціолог наголосив, що вперше серед тих, хто відповів, що піде на вибори, партія «Батьківщина» набрала більше, ніж Партія регіонів, 18,8%, тоді як Партія регіонів на відсоток менше – 17,8%.
«Згідно з опитуванням, якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчим часом, за партію "Батьківщина" проголосували б 18,8% респондентів, які мають намір брати участь у виборах, а за Партію регіонів - 17,8%. При цьому рейтинг партії "Батьківщина" збільшився з 16,1% у березні до 18,8% в грудні, а Партії регіонів - зменшився відповідно з 22,8% до 17,8%», - повідомив експерт. Крім того, 5% бар'єр також подолали б партія "Фронт змін", яку підтримали 11,4% респондентів, Комуністична партія України (8,4%) і партія УДАР Віталія Кличка (5,8%).
Керівник фірми "Юкрейніан соціолоджі сервіс" Олександр Вишняк пояснив, що зростання рейтингу партії "Батьківщина" є статистично незначним, тоді як падіння рейтингу Партії регіонів становить 5%, що свідчить про певну тенденцію.
На його думку, падіння рейтингу Партії регіонів відбувається за рахунок тих, хто розчарувався в цій політичній силі в східних і південних регіонах, в першу чергу на Донбасі і в Криму.
О.Вишняк зауважив, що раніше Партія регіонів на Донеччині мала підтримку 44%, а зараз всього 24%. «Ці 20% здебільшого пішли в нікуди, але деякі пішли комуністам та «Фронту змін», - сказав соціолог.
У теж час, Вишняк наголосив, що, згідно з новою редакцією закону про вибори народних депутатів, у бюлетені не буде графи "проти всіх". На його думку, зростання рейтингів партії "Фронт змін" (з 5,5% у березні до 11,4% у грудні), а також КПУ (відповідно з 4,4% до 8,4%) сталося саме за рахунок зникнення цієї графи.
Соціолог також констатував, що шанси потрапити у парламент є у партії «УДАР», яка в грудні набрала 5,8% (у березні – 2%) та у «Сильної України» – 4,4% (у березні 4,7%).
Не дотягує до нового прохідного бар’єру партія «Свобода» - 3,3% (у березні 3,5%).
Менше 2% набирають Народна партія, Громадянська позиція, Наша Україна, Партія зелених України. Решта партій набирають менше 1%. При цьому соціолог відзначив, що у грудневому опитуванні вони не ставили графи проти всіх. Хоча у березневому 11,8% респондентів висловили бажання голосувати проти всіх.
Також у грудні зменшилась кількість тих, хто ще не визначився – 15,7% порівняно з березнем – 22,2%.
Опитування проводилось з 22 листопада по 6 грудня. Було опитано 2 тис. 12 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, похибка становить 2,2%.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору