Володимир Василенко: Якщо керуватися логікою прокуратури, яку вона застосовує до Тимошенко, Діденка, Луценка та інших, то кримінальні справи треба порушувати проти всіх президентів і прем’єрів України

14 липня 2011

Якщо керуватися логікою прокуратури, яку вона застосовує до Тимошенко, Діденка, Луценка та інших, то кримінальні справи треба порушувати проти всіх президентів і прем’єрів України.
Таку думку під час прес-конференції «Справа Юлії Тимошенко: оцінки і наслідки» висловив професор, доктор юридичних наук Володимир Василенко.

Він погоджується з думкою більшістю експертів, що контракт, який підписав Олег Дубина під тиском Юлії Тимошенко, був абсолютно кабальний для України. Причому  Дубина, на думку професора Василенка, будучи керівником державного підприємства «Нафтогаз України» не зобов’язаний був підпорядковуватись Тимошенко, а міг подати у відставку і не підписувати угоду, яка завдавала шкоди як «Нафтогоазу», так і Україні.

Водночас Володимир Василенко навів низку інших угод, які, на його думку, були неприпустимими свого часу і також завдали значних збитків державі.

Так, ще в листопаді 1992 року було підписано угоду між Україною та Російською Федерацією щодо зобов’язань, пов’язаних із гарантіями погашення банківських позик. Тодішній Президент Леонід Кравчук передав повноваження тогочасному прем’єрові Леоніду Кучмі підписати угоду, відповідно до якої Україна в односторонньому порядку взяла на себе всі борги підприємств перед Росією, незважаючи на наявність у праві принципу роздільної відповідальності, за яким держава не відповідає за борги підприємств, а підприємство  - за боги держави. В результаті, пояснив професор, утворився чималий державний борг, що завдало колосального удару по економіці України. Тож, за нинішніми підходами судочинства, і проти Кравчука, і проти Кучми також треба порушувати кримінальну справу, наголосив Володимир Василенко.

«Далі, - розповідає юрист, - у 1997 році підписується угода про розподіл Чорноморського флоту, яка вже бумерангом вдаряє по Україні. Наша держава – боржник. Росіяни давлять на Україну і вимагають списувати борги взамін на оренду Севастополя». Угода, яка була укладена на той час, вважає Володимир Василенко, взагалі з точки зору права нелегітимна, бо у ній не визначено орендної плати. «Знов-таки це було при Кучмі-президентові і при Марчуку-прем’єрові. Знов-таки проти них треба порушувати кримінальну справу, якщо слідувати логіці, яку застосовує нинішня влада», - констатує доктор юридичних наук.

Наступним, не менш помилковим, був Договір про співпрацю та використання Азовського моря та Керченської протоки, підписаний 24 грудня 2003 року. «Президент Кучма підписує цю угоду і погоджується на те, що води Азовського моря і Керченської протоки - це внутрішні води України і Росії. На цьому ставиться крапка, а проблема про розмежування цих вод залишилась невирішеною і донині», -  зазначає юрист.

Одіозною вважає професор і угоду «Нафтогазу», підписану 23 грудня 2003 року, який зобов’язався з 2004 по 2013 рік постачати газ квазііталійській компанії Italia Ukraina Gas Spa (IUGas) за ціною 110 дол. за тисячу кубометрів. «Проект договору був підготовлений «Нафтогазом», який підписав його ще до закінчення перевірки італійської компанії, яка насправді виявилася офшорною панамською, ?- розповідає Володимир Василенко. - Головою «Нафтогазу» на той час був Юрій Бойко, його заступниками - Воронін і Величко, проте всі вони сьогодні відмовляються свідчити в суді. Оригіналу договору в «Нафтогазі» немає, у реєстрі договорів контракт також не зареєстрований. Але арбітражний суд все ж визнав контракт чинним і зобов'язав «Нафтогаз» виплатити штрафні санкції від 41 до 46 млн.дол. Проте і за це ніхто відповідальності не несе», - зауважив юрист.

4 січня 2006 року було укладено контракт між «Нафотогазом», «Газпромом» і «РосУкрЕнерго», який від імені «Нафтогазу» підписав Олексій Івченко, що діяв під безпосереднім патронатом Віктора Ющенка. Юрист наголосив, що положення цього контракту суперечили положенням міждержавних угод, укладених у 1994,2000, 2001 роках, за якими Росія на вигідних для України умовах (50 дол. та тисячу кубометрів) зобов’язувалась постачати газ до 2013 року. Після підписання цього ж контракту ціна на газ стає 95 дол., при цьому розривається зв'язка між ціною  за транзит і  за газ. За новою угодою кожен рік може підвищуватись ціна на вимогу «Газпрому», але ціна транзиту залишається незмінною.

Саме відтоді, на думку Володимира Василенка, росіяни припинили виконувати міждержавні угоди. І саме таким чином, переконаний юрист, було створено передумови для дій Тимошенко. «Тому суд повинен в комплексі розглянути всі аспекти і винести відповідне рішення. Якщо розкласти все по поличках і керуватися принципом верховенства права, навіть при наявності прогалин у цивільному та кримінальному кодексі можна вийти на нормальне цивілізоване рішення. Адже ясно, що Тимошенко керувалась політичними моментами, і вона повинна нести політичну відповідальність. А от щодо цивільно-правової відповідальності, то тут є сумніви», -  підсумував Володимир Василенко.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору