Володимир Горбач: Кримінальні справи проти опозиціонерів дають ЄС козирі для економічного тиску на Україну

14 липня 2011

Порушення кримінальних справ проти опозиційних політиків у той час, коли відбуваються переговори про підписання Угоди про асоціацію, дає Євросоюзу козирі для економічного тиску на Україну. Про це на прес-конференції в УКРІНФОРМі у середу заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"Європейський Союз отримує додаткові козирі в економічній частині переговорів з Україною, щоб тиснути на українську сторону, оскільки вона сама дає козирі у переговорах у вигляді таких політичних справ, як з Луценком, Тимошенко чи з іншими, наприклад, тим же Данилишиним", - сказав він.
Експерт зазначив, що ці козирі можуть бути використані, щоб "тиснути на українську сторону з метою пом'якшити її впертість у якихось фрагментах у економічній площині".
В.Горбач вважає, що, проголосивши євровроінтегацію як пріоритет своєї зовнішньої політики, українська влада зосереджуються виключно на технологічних і юридичних аспектах, недооцінюючи важливість таких речей, як права людини, правова держава, демократія тощо.
"Вони (влада. - Авт.) думають, що це просто слова, і це може бути дуже серйозною помилкою, коли дійде справа до підписання, ратифікації (Угоди про асоціацію з ЄС) і всього іншого", - зазначив експерт.
Крім того, експерт вважає, що судом над Юлією Тимошенко українська сторона намагається підштовхнути Росію до перегляду умов газового договору, укладеного в 2009 році. За його словами, постать Ю. Тимошенко "приноситься в жертву для перегляду газової угоди 2009 року, який був укладений нею".

В. Горбач також припустив, що ефект від процесу може бути протилежним тому, який очікує владу. Він зазначив, що судовий процес над Ю. Тимошенко призупинив падіння її рейтингу, а влада залишає її "актуальним політиком".

Надія Юрченко, УКРІНФОРМ
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору