Олександр Бойчук: Нереформований Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє порушувати гарантовані права особи

15 липня 2011

У справі проти Тимошенко головне питання полягає в тому, чи є причинний зв’язок між діями, які інкримінують звинувачуваній, і наслідками цих дій. Так вважає експерт Центру політико-правових реформ Олександр Бойчук.

На його думку, навіть якщо припустити, що буде визнано перевищення влади з боку підсудної Тимошенко, то потребує з’ясування, чи це перевищення влади призвело до тяжких наслідків. «При укладенні міжнародних договорів, зокрема щодо ціни на газ, дуже важко з’ясувати, а з чим порівнювати, – пояснив експерт. – Чи це перевищення службовим становищем завдало шкоди, чи, можливо, навпаки, принесло користь? Тобто параметри оцінки цього дуже сумнівні». Олександр Бойчук вважає, що треба дуже обережно ставитись до всеохопного і повсюдного застосування кримінального права, позаяк виникають підозри, що воно використовується з метою політичних переслідувань опонентів.

Експерт також зазначив, що ця справа вочевидь демонструє ті недоліки судової системи і системи кримінальної юстиції, які використовуються щодо сторони захисту. Наприклад, коли слідчий, який є однією стороною справи, вирішує питання про обмеження свободи пересування другої сторони. «Насправді ж це питання мав би вирішувати суд, – наголосив експерт. – А втім, зараз ці прогалини Кримінально-процесуального кодексу вже використовуються стороною захисту, коли залучається інший захисник і йому потрібен час на ознайомлення з матеріалами справи. Хоча насправді перед судовим засіданням всі копії матеріалів передаються стороні захисту і тоді їй не потрібно затягувати цей процес».

Олександр Бойчук переконаний, що такі ситуації можливі тому, що Кримінально-процесуальний кодекс залишається нереформованим ще з 1960 року, який дозволяє, з одного боку, державній репресивній машині порушувати гарантовані права особи , а з другого боку, стороні захисту застосовувати застарілі механізми - наприклад, маніпулювати із затягуванням процесу.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору