Україні треба триматися за вільне слово

20 травня 2010

З 13 по 16-те травня в Україні перебував лауреат Пулітцерівської премії, редактор відділу коментарів газети International Herald Tribune Серж Шмеманн. Під час візиту відомий журналіст зустрічався з представниками влади, виступив перед експертами, студентами Інституту журналістики, взяв участь у прямому ефірі програми «Велика політика» на телеканалі Інтер.
Візит відбувся на запрошення Фонду «Демократичні ініціативи». Програма була підтримана Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні. По закінченні візиту Серж Шмеманн поділився своїми враження про перебування в Україні.

- Мені дуже приємно було провести тут декілька днів. Вони були насиченими, і головне, що ми багато чого зрозуміли з того, що відбувається в Україні. На Заході я чимало читав про Україну. Інформація корисна і потрібна. Але все одно її не вистачає. Дуже важливо, аби західні журналісти приїздили в Україну, вивчали ситуацію і робили свої висновки.
Я все життя пропрацював кореспондентом і знаю, що коли сам побачиш – це дещо інше, завжди більш зрозуміле, ніж ти десь чув чи читав.


- Якою ви знали Україну до приїзду і чи змінилися у вас уявлення про неї?

- Сьогодні триває важливий і переломний момент у політиці держави. І, як мені здалося, стало трохи менше тривоги.
Я бачу, що в Україні ще незакінчена, недосконала, але демократія. Відбулися вибори. Може, хтось із політиків відразу і не погодився з їх результатами, але люди на вулиці не вийшли, прийнявши результат як справедливий. І мене це радує.

Я провів багато зустрічей із журналістами, студентами, побував на кількох телеканалах, і мені здалося, що це і є майбутнє вашої країни. Доки є свобода слова, доки люди не боятимуться говорити про те, що думають, доти в країни буде майбутнє. Адже саме вільна преса, незалежні телеканали, достовірна інформація є невід'ємними атрибутами демократії.
В України є, звичайно, проблеми. Вона поділена сьогодні на Схід і Захід, але треба, щоб всі проблеми вирішувались ось такими вільними спорами.
В Росії, наприклад, немає цього вільного слова, а Україні треба за нього триматися.

- Щоб ви побажали українцям?

- У вас гарна і плодотворна країна. Ось ви дискутуєте – Росія чи Європа?
Європа – це зібрання цінностей, як і Америка. Деяка традиція демократії, шанобливого ставлення один до одного, до політики. Ось тому й треба туди просуватися. Але як на мене, це треба робити, не втрачаючи тих здобутків, які вже є.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору