Сьогодні суспільна увага до зовнішнього незалежного оцінювання зменшується, а тому громадськість має бути пильною

23 лютого 2012

Про це заявила Ольга Айвазовська, координатор Громадської мережі ОПОРА, організації, яка чотири роки поспіль здійснює моніторинг зовнішнього незалежного тестування.
«Проблема суспільної уваги і тимчасової псевдодовіри це та проблема, яка може накластися на зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року, – наголосила експерт. – Вже кілька років процедури ЗНО, на жаль, не зазнають системних змін, якісного покращення. Відповідно все те, що стоїть на місці в країні, де є позитивне ставлення до корупції в цілому, має виходи на перший план громадської пильності».

Ольга Айвазовська нагадала, що ще у 2007 році, коли розпочиналась антикорупційна програма з п’яти реформ, однією з яких була реформа освіти, КМІС провів соціологічне опитування, відповідно до якого 53% громадян України виправдали корупцію як систему отримання благ чи переваг за відносно невеликі кошти в цій країні. Тому, на думку експерта, ситуацію треба змінювати, в тому числі і в системі зовнішнього незалежного оцінювання.

Експерт наголосила, що нинішнього року Громадська мережа ОПОРА так само проводитиме спостереження, але вже сьогодні можна назвати ті проблеми, які чатують на ЗНО-2012.
Насамперед це проблема фінансування. «Ця проблема не абстрактна, – пояснила Ольга Айвазовська. – В 2010 і 2011 роках ми вже спостерігали відмову інструкторів виходити на роботу на пункти тестування без особливого попереднього узгодження чи повідомлення відповідальних за пункт тестування. Тобто, уявіть собі ситуацію, коли енна кількість дітей приходить на тестування, а в аудиторії замість двох осіб працює одна або взагалі немає нікого. В останній момент знаходиться заміна для інструктора. Це – глобальна проблема, яка, безперечно, приводить до безконтрольності та пониження якості організації». Експерт зауважила, що така ситуація торік більше спостерігалась на території Східної України та Півдня.

Крім того, координатор Громадської мережі ОПОРА відзначила, що педагоги, які працюють під час незалежного тестування, отримують за свою роботу гроші ближче до осені. Відтак вона висловила побоювання, що цього року, як і в 2011 р., інструктори просто відмовлятимуться працювати. «Якщо ситуація зберігатиметься і недофінансування буде, і не буде, навпаки, збільшуватись ресурс на тестування, то, я переконана, що кількість таких відмов  збільшуватиметься».
Бюджет Українського центру оцінювання якості освіти експерт назвала «бюджетом проїдання». Вона наголосила, що він має бути не просто збільшеним, а повинен передбачати зростання матеріально-технічної бази, покращення її ресурсів та інвестицій в персонал, який займається роботою з розробки тестів.

Обурюють громадського діяча і підготовчі курси при університетах. «В рамках минулорічного спостереження і моніторингу ми пройшлися по вищим навчальним закладам за системою «Конкурс» і сайтами ВНЗ, відстеживши, що близько 70% вишів, які застосовували практику підготовчих курсів, поставили всім дітям максимальні 20 балів за їх проходження». Системою відкритої купівлі 20 додаткових балів назвала Ольга Айвазовська підготовчі курси, які сьогодні проводяться у більшості вищих навчальних закладів. "Питання не в тому, чи вводити підготовчі курси як явище, питання якісної і справедливої оцінки знань їх випускників. Тоді ці оцінки можна екстраполювати на інші ВНЗ, а не вступати за рахунок цього оцінювання тільки у вищий навчальний заклад, в який ви принесли цю суму грошей" - каже О.Айвазовська.

Із жахом вона очікує і моменту, коли при голосуванні нової редакції законопроекту про вищу освіту з великою вірогідністю, крім балів ЗНО та шкільного атестата, залишиться і бал ВНЗ. Ольга Айвазовська зазначила, що під час спостереження за творчими конкурсами, зокрема за спеціальністю «Журналістика», було виявлено показову невідповідність балів ЗНО до балів, які отримував вступник під час творчих конкурсів. «Ситуація ганебна, – обурилася експерт. – Ми знаходили у ВНЗ абітурієнтів, які мали 124 бали ЗНО, тобто мінімальний дозволений рівень, з української мови та літератури, 150 середній бал шкільного атестата, і тут дитина отримує 193 бали за творче випробування. Ми розуміємо, що фактично в цьому випробуванні писався той самий твір, який треба було написати грамотно і логічно під час ЗНО чи у школі. І таких випадків, на жаль, було багато. Ми зафіксували таких шість вищих навчальних закладів».

Таким чином, каже громадський діяч, відсіювались абітурієнти, які за двома системами – шкільного атестата та ЗНО – здобули найвищий бал. «На жаль, ця ситуація може бути поширена на інші ВНЗ, інші спеціальності, які зараз не входять до переліку творчих,, – непокоїться експерт. – Що заважатиме ВНЗ ввести вимогу, коли бал ВНЗ буде вирішальним? І вже не буде інтересу у приймальної комісії до того, які у вас бали за тестування та атестат».

Знову невтішна ситуація, за словами Ольги Айвазовської, залишатиметься й з державним замовленням. «Вже дві поспіль вступні кампанії ми маємо оприлюднення обсягів держзамовлення під час її розпалу, – відзначає експерт. – В 2011 році вступна кампанія була особлива, тому що навіть після того, як оприлюднювали списки рекомендованих до зарахування першої хвилі, обсяги державного замовлення змінювалися».
Ольга Айвазовська зауважила, що Міністерство тоді на запит громадян дало відповідь,буцімто обсяги держзамовлення змінюються відповідно до потреб конкурсу. Тобто вся ситуація координувалась в ручному режимі. Експерт не виключає, що такий стан справ із держзамовленням спостерігатиметься і нинішнього року.
 

 • Ivan (20.05.2013 09:06)
  This shows real expertise. Thanks for the anwser.
 • kptvivgx (21.05.2013 15:16)
  IBU9kL <a href="http://jjgrkesmioff.com/">jjgrkesmioff</a>
 • ifwvncvupi (21.05.2013 21:48)
  DnKoGo , [url=http://hoklwkzjgbsy.com/]hoklwkzjgbsy[/url], [link=http://togjjvymssgi.com/]togjjvymssgi[/link], http://yhdhapolpdcw.com/
 • wfubfdz (25.05.2013 01:18)
  JJIGJl <a href="http://ziwuckhrbfgt.com/">ziwuckhrbfgt</a>
 • nwytjozs (31.05.2013 16:39)
  hzvb70 , [url=http://pwwmvqiwrepn.com/]pwwmvqiwrepn[/url], [link=http://sorqjjvkfppv.com/]sorqjjvkfppv[/link], http://qobzhntwqqqf.com/
 • Nisha (16.10.2014 18:27)
  Wow! Great to find a post knckiong my socks off!
 • Vicky (18.10.2014 22:06)
  One or two to reebemmr, that is. http://huhauvrfns.com [url=http://ttsgazz.com]ttsgazz[/url] [link=http://xnzryux.com]xnzryux[/link]
 • Valeri (19.10.2014 05:00)
  I thought I'd have to read a book for a <a href="http://uebphdqwjol.com">dicvesory</a> like this!
 • Dawit (20.10.2014 19:44)
  Gee whiz, and I <a href="http://ymikkbzq.com">thuhgot</a> this would be hard to find out.
 • Jnzynho (23.10.2014 09:01)
  Algirht alright alright that's exactly what I needed! http://xocybob.com [url=http://jpxlzfxs.com]jpxlzfxs[/url] [link=http://cqrwouafaek.com]cqrwouafaek[/link]
Інші новини


Початок   Попередня сторінка   3   4   5   6   7   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору