Ханне Северінсен: Україна справляє враження несамостійного гравця

30 квітня 2010

Співдоповідач ПАРЄ Ханне Северінсен, яка перебувала з робочою поїздкою в Україні прокоментувала кореспонденту Євроатлантики «харківські домовленості» між президентами України і Росії. «Скажу від себе. Звичайно 25 років, термін на який пролонгована дія угоди, є надзвичайно тривалим. Упродовж нього в Україні і довкола неї відбудуться події, що стосуватимуться кількох поколінь і наслідки можуть бути непередбачувані», - сказала вона.

За її словами, ідея, що за допомогою недорогого газу можна вирішити проблеми модернізації економіки, відновлення промисловості не є далекоглядною, адже у такий спосіб не буде розвитку інших або нових галузей економіки. Це скоріше буде вигідно тим галузям, які є енергомісткими та енергозалежними. Ханне Северінсен навела приклад власної країни (Данії): данцям надзвичайно важливо яким чином вони заохочують газ, економлять енергію, ізолюють домівки та кількість спожитої енергії. «Україна у порівнянні з Данією споживає втричі більше газу і я вважаю, що якби країна успішно впроваджувала енрегозберігаючі технології, вона би з часом відмовилася би від споживання таких обсягів газу», - зауважила вона.

Відповідаючи на запитання, як вплинуть «харківські домовленості» на євроінтеграційні перспективи України, співдоповідач ПАРЄ відзначила, що це різні речі. Що стосується євроінтеграційних прагнень України, то ваша країна та ЄС мають багато у чому вчитися один в одного. «Разом з тим, я зроблю все можливе, щоб між ЄС та Україною було укладено угоду про безвізовий режим», - запевнила вона.

Європейцям також важливо розуміти конституційність рішення вищого керівництва у контексті розташування іноземних баз на території України та відповідності таких реалій до положень Основного закону. Ханне Северінсен разом зі своїми колегами була вражена яким чином упродовж двох місяців нова українська влада так сильно консолідувалася у виконавчій гілці. «Демократія в Україні є ще вразливою, оскільки уся виконавча влада за 60 діб була зосереджена в одних руках», - зауважила вона.

Багатьом журналістам-міжнародникам, відома європейська практика, коли офіційна та неофіційна позиції часто різняться одна від одної. Не йдеться про те, що перебування ЧФ РФ завадить євроінтеграції України. Увага європейців передусім привертається до того, чи самостійно Україна приймає рішення, укладаючи такі угоди. У даному контексті Україна справляє враження несамостійного гравця. Європейцям важливо усвідомити, чи було це відповідальне, самостійне рішення нової української влади, чи це була поступка, на яку її примусили піти. Це надзвичайно суттєво для європейських політиків.

Сьогодні в Європі побутують побоювання, що у разі, якщо Україна визнає незалежність Абхазії та Південної Осетії, висловить наміри щодо приєднання до Митного союзу з Білоруссю, Росією та Казахстаном, це буде червоною ниткою, яка загальмує шлях України у напрямку Європи.
 

 Рон Височанський, для dif.org.ua  i    euroatlantica.info/ 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору