Головна сторінка  >  Аналітика 

Аналітика

 • 25 листопада 2011

  «Український демократичний барометр-2010»

  Аналітичний звіт становить собою систематизоване цілісне дослідження, де на основі експертних оцінок проаналізовано головні тренди розвитку у ключових сферах (демократичні інституції та демократичний процес; законодавство; захист і дотримання прав людини та медіа) та процесах , які відбулися протягом 2010 року в Україні.

  Читати далі >
 • 5 липня 2011

  КОРУПЦІЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ  Читати далі >
 • 20 квітня 2011

  До аналізу Харківських домовленостей між Україною та РФ

  Харківські домовленості президентів України та РФ 21 квітня 2010 року послужили імпульсом для російської сторони щодо низки «об’єднавчих», а фактично поглинальних ініціатив в економічних відносинах.

  Читати далі >
 • 5 квітня 2011

  Рейдерські новації: як захоплюють громадські ради

  Ситуація з утворенням Громадської ради при МЗС несподівано привернула до себе неабиякий інтерес. Коротеньке повідомлення автора на своєму Фейсбуці миттю розійшлося не лише по Інтернету, а було надруковане практично в усіх ЗМІ, і не лише в Україні.

  Читати далі >
 • 13 жовтня 2010

  ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ – ЄДИНИЙ ПРОГРЕСИВНИЙ КРОК У РОЗВИТКУ ОСВІТИ  Читати далі >
 • 12 жовтня 2010

  Українська опозиція: втрачені шанси?

  Статус опозиції з моменту скасування політреформи суттєво послабився — принаймні формально. Адже регламент Верховної Ради може бути, за бажання провладних народних депутатів, визнаним неконституційним в цілому або в окремих положеннях. Водночас в опозиції з’явилися й нові можливості для діяльності — адже тепер вона може собі дозволити бути менш відповідальною за дії влади. Якщо її права у парламенті спробують якимось чином ще й урізати, то вона може вдатися до позапарламентських методів діяльності.

  Читати далі >
 • 4 жовтня 2010

  РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ: ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК ЧИ КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПЕРЕВОРОТ?

  1 жовтня Конституційний Суд України оприлюднив рішення у справі за конституційним поданням 252 депутатів. У ньому він задовольнив вимогу народних обранців і визнав неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV. Це рішення не стало несподіванкою для переважної більшості українських експертів, які ще до його винесення говорили про загрози конституційно-правового хаосу, до якого воно може призвести.

  Читати далі >
 • 23 вересня 2010

  Політизація СБУ: загальний курс на утиск демократії чи «творча самодіяльність» окремих силовиків?

  За час перебування Віктора Януковича та Партії регіонів при владі зафіксовано низку випадків тиску українських спецслужб на осіб та організації, що висловлюють опозиційні настрої. Причому у всіх цих випадках об’єкти уваги СБУ були мало пов’язані з політикою та партійною діяльністю. Також приводи, які викликали увагу СБУ, визнаються експертами та пресою досить сумнівними і такими , що не могли нести реальної небезпеки українській державності та державним діячам. Водночас дії СБУ, незважаючи на їхню хаотичність та відсутність серйозних наслідків для тих, хто став об’єктом тиску, викликають занепокоєння — в контексті небезпеки встановлення авторитарного режиму.

  Читати далі >
 • 24 червня 2010

  Міграційний потенціал молоді України, Азербайджану та Росії

  Більше половини молоді з усіх трьох країн - Азербайджану, України та Росії - не виявили схильності до еміграції. Найчастіше про небажання перетинати вітчизняні кордони назавжди або на певний час свідчили азербайджанці (56.6%), за ними – росіяни (53.8%), і в останню чергу – українські хлопці та дівчата (51.5%).

  Читати далі >
 • 24 червня 2010

  Молодь Росії, України та Азербайджану в сфері праці

  Незадоволених власним життям серед молоді помітно зменшилося лише в Азербайджані. В Україні та Росії зниження рівня незадоволеності не зафіксовано.

  Читати далі >


Початок   Попередня сторінка   1   2   Наступна сторінка   Кінець