Головна сторінка  >  Про нас  >  Інформація про фонд 

Інформація про фонд

Фонд “Демократичні ініціативи” (“ДІ”) був заснований у 1992 році як неприбуткова, недержавна, аналітична організація. Розташований у Києві, “ДІ” підтримує перехід до повноцінної демократії та розвиток громадянського суспільства в Україні.

Наша місія:

Сприяти становленню української держави, розвитку демократії, ринкової економіки і повної інтеграції в європейські і атлантичні структури. ФДІ – провідна аналітична та просвітницька організація, яка надає експертні оцінки та рекомендації щодо державної політики згідно зі своєю місією, формує громадську підтримку розвитку суспільства стосовно своєї місії.

Наші цілі:

Фонд “ДІ” здійснює значний внесок у процес демократизації і лібералізації України:
• забезпечуючи потребу суспільства в необхідній інформації шляхом проведення незалежних професійних опитувань і аналізу громадської думки в Україні
• поширюючи об’єктивну інформацію та аналітичні матеріали про політичні процеси, стимулюючи вільну пресу і наукову політологію
• підвищуючи професіоналізм і поінформованість політичних лідерів, журналістів і політологів в Україні
• сприяючи процесові інтеграції в Європу через надання Заходу більшої інформації про Україну

Наші завдання

Фонд “ДІ” відомий як аналітична і просвітня організація, достовірне джерело інформації. Він заслужив таку репутацію, збираючи і безкоштовно поширюючи вчасну, точну і зрозумілу інформацію серед громадян, журналістів, парламентарів і політиків. Зокрема, “ДІ” спеціалізується на аналізі громадської думки, аналізі соціальних і політичних тенденцій, проведенні семінарів та навчань для журналістів і політиків, міжнародних обмінах.

Наші методи

Фонд “ДІ” поширює інформацію трьома шляхами:
• Фонд “ДІ” організовує конференції стосовно актуальних економічних і політичних тем, а також організовує круглі столи, які збирають разом журналістів і аналітиків з метою обговорення ключових питань, пов’язаних з громадською думкою.
• Фонд “ДІ” організовує прес-конференції і видає прес-релізи з інформацією, яку він зібрав і проаналізував. Такі відомі засоби масової інформації, як газети Washington Post, Ukrainian Weekly, Gazeta Wyborcza, Kyiv Post, “Голос України”, “День”, ”Україна молода”, УТ-1, “Студія “1+1”, “Інтер”, СТБ, “Новий канал”, “5-й канал”, Радіо “Свобода”, Бі-Бі-Сі; Інтернет-видання “Українська правда”, “Форум”, “Телекритика”, “Korespondent.net”, “Ukraina.ru” та багато інших регулярно оприлюднюють результати опитувань та аналізу “ДІ”.
• Фонд “ДІ” публікує власну інформацію у своєму бюлетені “Політичний портрет України”, часописі “Громадська думка”, книжках, а також серії брошур “Україна на шляху до відкритого суспільства”, має сторінку в Інтернеті: www.dif.org.ua.

Наші співробітники-аналітики

З Фондом “ДІ” співпрацюють відомі в Україні економісти, соціологи, політичні аналітики і журналісти. Ці аналітики, чиї дослідження публікуються у ?рунтовних монографіях, низці журналів і газет, регулярно використовуються на радіо та телебаченні, добре відомі в академічному світі. В аналізі соціополітичної та економічної ситуації в Україні також регулярно беруть участь видатні політики і журналісти. Багатогранність досвіду його співробітників дозволяє Фондові “ДІ” аналізувати перетворення в Україні з різних точок зору, забезпечуючи інформацією високої якості.

Досвід проведення опитувань

“ДІ” провів 47 загальнонаціональних опитування, 34 ре?іональних опитування, понад 200 опитувань з різних питань, зокрема: рівень підтримки потенційного вступу України в НАТО і ЄС; поінформованість громадян про НАТО і ЄС; питання молодіжної політики, 5 широких дослідження українських політичних лідерів, парламентарів, журналістів, урядової та наукової еліти, а також проводить регулярні експертні опитування найбільш авторитетних українських журналістів.

“ДІ” організував опитування екзит-пол у день виборів до Верховної Ради України (1998 р.), два опитування екзит-пол під час обох турів виборів Президента України (1999 р.), опитування екзит-пол у день виборів Верховної Ради України (2002 р.), опитування екзит-пол під час виборів мера міста Мукачевого (квітень 2004 р.), три опитування екзит-пол під час двох турів та переголосування другого туру виборів Президента України (2004 р.), опитування екзит-пол у день виборів до Верховної Ради України (2006 р.).

Публікації

“ДІ” видає бюлетень “Політичний портрет України” (1992-2006 рр.; 36 україномовних і 8 англомовних випусків), серію брошур “Україна: на шляху до відкритого суспільства” (10 випусків), журнал “Громадська думка” (2004-2005 рр.; 7 номерів), підтримує Інтернет-сторінку Фонду www.dif.org.ua (з 1993 р.), сайт www.exitpoll.org.ua (2004, 2006 рр.), розміщує матеріали на сайті мережі аналітичних центрів України www.intellect.org.ua.. Вийшли друком: книга “Шлях до перемоги. Технологія виборчої кампанії” (1993 р.), книга “Соціальні наслідки Чорнобильської катастрофи” (1996 р.), бюлетень “Вибори–99” (1999 р.; 6 випусків), книга “Перспективи розвитку недержавних аналітичних центрів в Україні” (2000 р.), книга “Українське суспільство: 1994-2001. Результати опитування громадської думки” (2001 р.), брошура “Майбутнє України: погляд молодих лідерів” (2001 р.), брошура “Завдання новообраного парламенту: погляд молодих” (2002 р.), книга “Вибори–2002 в оцінках громадян та експертів” (2002 р.), книга “Загальнонаціональні опитування exit poll” (2002 р.), брошура “Журналістська думка 2001–2002” (2002 р.), брошура “Вибори в Україні: законодавство і практика та їх відповідність європейським стандартам” (2003 р.), книги “Українське суспільство 1994-2004: соціологічний моніторинг” (2004 р.), “Національний екзит-пол’2004”, “Українське суспільство 1994-2005: соціологічний моніторинг” (2005 р., українською та англійською мовами), “Національний екзит-пол: парламентські вибори’2006”. “ДІ” випускає чисельні прес-релізи прес-служби “ДІ”.


^ Вгору